за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Therma-FIT
NIKE Therma-FIT
NIKE Therma-FIT
NIKE Therma-FIT
NIKE Therma-FIT
NIKE Therma-FIT
NIKE Therma-FIT
NIKE Therma-FIT
Код на производ: FB8201-011
NIKE

NIKE Therma-FIT

Код на производ: FB8201-011
Nike Therma-FIT е машка lifestyle јакна, совршена за преодниот период. Издржливата ткаенина е водоотпорна, додека мазната облога од тафта го олеснува облекувањето и соблекувањето. Синтетичкото полнење обезбедува топлина и удобност за време на студените денови, а опуштениот, лежерен крој овозможува слоевитост. Патентот со целосна должина ви овозможува да ја прилагодите покриеноста, топлината и стилот. Џебовите за раце нудат простор за складирање на потребните ситници. Спецификација: Машка lifestyle јакна Технологија Therma-FIT Стандарден крој Еластични делови на ракавите Целосен патент Машинско перење Состав: 100% полиестер.
6.890 ДЕН
6.890 ДЕН
6.890 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Therma-FIT е машка lifestyle јакна, совршена за преодниот период. Издржливата ткаенина е водоотпорна, додека мазната облога од тафта го олеснува облекувањето и соблекувањето. Синтетичкото полнење обезбедува топлина и удобност за време на студените денови, а опуштениот, лежерен крој овозможува слоевитост. Патентот со целосна должина ви овозможува да ја прилагодите покриеноста, топлината и стилот. Џебовите за раце нудат простор за складирање на потребните ситници.
Спецификација:

 • Машка lifestyle јакна
 • Технологија Therma-FIT
 • Стандарден крој
 • Еластични делови на ракавите
 • Целосен патент
 • Машинско перење
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Елек
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари
  NIKE Therma-FIT
  Елек
  NIKE Therma-FIT