за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Storm-FIT
NIKE Storm-FIT
NIKE Storm-FIT
NIKE Storm-FIT
NIKE Storm-FIT
NIKE Storm-FIT
NIKE Storm-FIT
NIKE Storm-FIT
Код на производ: FB8195-010
NIKE

NIKE Storm-FIT

Код на производ: FB8195-010
Nike Storm-FIT е машка lifestyle јакна за ладно време. Идеален избор е за секој кој е активен надвор кога температурите се ниски. Опуштениот крој обезбедува удобност и можност за слоевито облекување. Инспирирана е од јакната Windrunner од 1978 година, која се карактеризира со својот уникатен и едноставен дизајн. Технологијата Storm-FIT ја прави ткаенината отпорна на вода и ветер, помагајќи ви да останете суви и топли дури и при лоши временски услови. Еластичните делови со растегливи врвки држи сè на своето место и го спречува продирањето на студениот воздух. Спецификација: Машка lifestyle јакна Storm-FIT технологија Стандарден крој Еластични делови на ракавите Лого на Nike Futura Машинско перење Состав: 100% полиестер.
10.390 ДЕН
10.390 ДЕН
10.390 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Storm-FIT е машка lifestyle јакна за ладно време. Идеален избор е за секој кој е активен надвор кога температурите се ниски. Опуштениот крој обезбедува удобност и можност за слоевито облекување. Инспирирана е од јакната Windrunner од 1978 година, која се карактеризира со својот уникатен и едноставен дизајн. Технологијата Storm-FIT ја прави ткаенината отпорна на вода и ветер, помагајќи ви да останете суви и топли дури и при лоши временски услови. Еластичните делови со растегливи врвки држи сè на своето место и го спречува продирањето на студениот воздух.
Спецификација:

 • Машка lifestyle јакна
 • Storm-FIT технологија
 • Стандарден крој
 • Еластични делови на ракавите
 • Лого на Nike Futura
 • Машинско перење
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна DQ4213-010
  7.490 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна DO7234-040
  6.090 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Storm-FIT
  Јакна
  NIKE Storm-FIT