за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
Код на производ: FD3067-010
NIKE

NIKE Sportswear

Код на производ: FD3067-010
Тренерката Nike Sportswear за поголеми деца носи модерен изглед и лежерна удобност. Најновиот модел од линијата Sportswear го нагласува старото наследство на класичниот крој. Дводелниот комплет крие грст спортски комбинации, во зависност од тоа дали се носи посебно или во комплет. Одете на училиште, на тренинг или дружење со врсниците и изгледајте како вашите спортски идоли. Мазниот, мек материјал однадвор и четкан одвнатре е идеален за постудено време, но нема да ве лиши од удобност. Знаеме дека обожавате грицки, па можете да ги ставите во џебовите, додека еластичниот појас и деловите на рабовите ќе обезбедат цврсто вклопување. Големото лого Futura на горниот дел покажува дека брендот Nike сè уште е вашиот омилен. Спецификација: Тренерки за поголеми деца – lifestyle Затворање со патент Предни џебови на горниот дел Еластичен појас на долниот дел од комплетот Машинско перење Состав: 100% полиестер.
4.190 ДЕН
4.190 ДЕН
4.190 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS 7-8г.
 • S 8-9г.
 • M 11-12г.
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Тренерката Nike Sportswear за поголеми деца носи модерен изглед и лежерна удобност. Најновиот модел од линијата Sportswear го нагласува старото наследство на класичниот крој. Дводелниот комплет крие грст спортски комбинации, во зависност од тоа дали се носи посебно или во комплет. Одете на училиште, на тренинг или дружење со врсниците и изгледајте како вашите спортски идоли. Мазниот, мек материјал однадвор и четкан одвнатре е идеален за постудено време, но нема да ве лиши од удобност. Знаеме дека обожавате грицки, па можете да ги ставите во џебовите, додека еластичниот појас и деловите на рабовите ќе обезбедат цврсто вклопување. Големото лого Futura на горниот дел покажува дека брендот Nike сè уште е вашиот омилен. Спецификација:

 • Тренерки за поголеми деца – lifestyle
 • Затворање со патент
 • Предни џебови на горниот дел
 • Еластичен појас на долниот дел од комплетот
 • Машинско перење
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Тренерка
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  NIKE Sportswear
  Тренерка
  NIKE Sportswear