за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
Код на производ: FB7081-010
NIKE

NIKE Dri-FIT

Код на производ: FB7081-010
Машките фитнес тренерки Nike Dri-FIT ќе бидат идеално парче гардероба за вежбање, без разлика дали постојано вежбате во теретана или започнувате нова рутина за вежбање. Без оглед на вашиот избор на спортски активности, оваа долна тренерка Dri-Fit ќе ве покрие со мека удобност што ја отстранува потта. Тие се лесни, имаат заострен крој, така што можете слободно да се движите и да уживате во тренингот. Технологијата Nike Dri-Fit ја отстранува потта од вашата кожа за побрзо испарување, помагајќи ви да останете суви и удобни. Еластичниот прилагодлив појас обезбедува цврсто вклопување и придонесува за чувството на стабилност и удобност. Мека плетена ткаенина со камуфлажен принт е лесна и прозрачна. Заострениот крој овозможува повеќе простор на врвот и се стеснува кон глуждовите.Спецификација: Материјал: 61% памук, 39% полиестер Машинско перење Еластичен појас Камуфлажен принт Еластични делови на нозете.
4.490 ДЕН
4.490 ДЕН
4.490 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Машките фитнес тренерки Nike Dri-FIT ќе бидат идеално парче гардероба за вежбање, без разлика дали постојано вежбате во теретана или започнувате нова рутина за вежбање. Без оглед на вашиот избор на спортски активности, оваа долна тренерка Dri-Fit ќе ве покрие со мека удобност што ја отстранува потта. Тие се лесни, имаат заострен крој, така што можете слободно да се движите и да уживате во тренингот. Технологијата Nike Dri-Fit ја отстранува потта од вашата кожа за побрзо испарување, помагајќи ви да останете суви и удобни. Еластичниот прилагодлив појас обезбедува цврсто вклопување и придонесува за чувството на стабилност и удобност. Мека плетена ткаенина со камуфлажен принт е лесна и прозрачна. Заострениот крој овозможува повеќе простор на врвот и се стеснува кон глуждовите.
Спецификација:

 • Материјал: 61% памук, 39% полиестер
 • Машинско перење
 • Еластичен појас
 • Камуфлажен принт
 • Еластични делови на нозете

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Пол Машки
  Намена Тренинг
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Комплетирајте outfit

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  NIKE Dri-FIT
  Долен дел тренерки
  NIKE Dri-FIT