за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Dri-FIT Legend
NIKE Dri-FIT Legend
NIKE Dri-FIT Legend
NIKE Dri-FIT Legend
NIKE Dri-FIT Legend
NIKE Dri-FIT Legend
Код на производ: DX3430-620
NIKE

NIKE Dri-FIT Legend

Код на производ: DX3430-620
Детската маица за тренинг за тинејџерки Nike Dri-FIT Legend е направена за сите спортисти, од целодневна игра до подготовка за тренинзи. Кога ќе ја видите оваа маица, тоа значи дека тука е Dri-FIT технологијата, така што потта нема шанса овде. Ја освеживме оваа маичка со јака V за порелаксирано чувство, за да можете да се движите послободно и поудобно. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за побрзо испарување, помагајќи ви да останете суви и свежи. Спецификација: Standard fit V- јака Кратки ракави Dri-FIT технологија Состав: 100% полиестер.
1.690 ДЕН
1.690 ДЕН
1.690 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS 7-8г.
 • S 8-9г.
 • M 10-11г.
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Детската маица за тренинг за тинејџерки Nike Dri-FIT Legend е направена за сите спортисти, од целодневна игра до подготовка за тренинзи. Кога ќе ја видите оваа маица, тоа значи дека тука е Dri-FIT технологијата, така што потта нема шанса овде. Ја освеживме оваа маичка со јака V за порелаксирано чувство, за да можете да се движите послободно и поудобно. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за побрзо испарување, помагајќи ви да останете суви и свежи.
Спецификација:

 • Standard fit
 • V- јака
 • Кратки ракави
 • Dri-FIT технологија
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица DA6918-100
  1.690 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица FN7719-386
  1.890 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица DR1918-100
  954 ДЕН
  Заштеда 40%
  1.590 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Dri-FIT Legend
  Маица
  NIKE Dri-FIT Legend