за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Sportswear Therma-FIT Classic
NIKE Sportswear Therma-FIT Classic
NIKE Sportswear Therma-FIT Classic
NIKE Sportswear Therma-FIT Classic
NIKE Sportswear Therma-FIT Classic
NIKE Sportswear Therma-FIT Classic
NIKE Sportswear Therma-FIT Classic
NIKE Sportswear Therma-FIT Classic
NIKE Sportswear Therma-FIT Classic
NIKE Sportswear Therma-FIT Classic
Код на производ: FB7672-010
NIKE

NIKE Sportswear Therma-FIT Classic

Код на производ: FB7672-010
Nike Sportswear Therma-FIT Classic е женска lifestyle јакна дизајнирана за постудени денови. Доволно топла за да се чувствувате удобно, а сепак доволно лесна за да не го попречува движењето, оваа јакна е совршена за постудени и напорни денови. Широкиот крој на јакната ви овозможува да носите дополнителни слоеви одоздола, а флексибилната клапа го штити вашиот врат од ветрот. Врвките за влечење на капуљачата овозможуваат капата да се одврзе или да се повлече за да ве заштити од студот. Еластичните делови на ракавите ви овозможуваат да се чувствувате удобно и пријатно. Технологијата Nike Therma-FIT ви помага да ја одржувате телесната температура и да ја одржувате таму за време на постудените денови. Џебовите овозможуваат брзо складирање на клучеви и други вредни предмети, телефон, но и помагаат вашите раце да останат топли. Горниот слој е водоотпорен и ви помага да останете суви дури и при влажно време. Спецификација: Женска lifestyle јакна Материјал: 100% полиестер Машинско перење Dri-fit технологија Втиснато лого Swoosh.
8.990 ДЕН
8.990 ДЕН
8.990 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS XS
 • S S
 • M M
 • L L
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Sportswear Therma-FIT Classic е женска lifestyle јакна дизајнирана за постудени денови. Доволно топла за да се чувствувате удобно, а сепак доволно лесна за да не го попречува движењето, оваа јакна е совршена за постудени и напорни денови. Широкиот крој на јакната ви овозможува да носите дополнителни слоеви одоздола, а флексибилната клапа го штити вашиот врат од ветрот. Врвките за влечење на капуљачата овозможуваат капата да се одврзе или да се повлече за да ве заштити од студот. Еластичните делови на ракавите ви овозможуваат да се чувствувате удобно и пријатно. Технологијата Nike Therma-FIT ви помага да ја одржувате телесната температура и да ја одржувате таму за време на постудените денови. Џебовите овозможуваат брзо складирање на клучеви и други вредни предмети, телефон, но и помагаат вашите раце да останат топли. Горниот слој е водоотпорен и ви помага да останете суви дури и при влажно време. Спецификација:

 • Женска lifestyle јакна
 • Материјал: 100% полиестер
 • Машинско перење
 • Dri-fit технологија
 • Втиснато лого Swoosh

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Женски
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  NIKE Sportswear Therma-FIT Classic
  Јакна
  NIKE Sportswear Therma-FIT Classic