за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Club Fleece+
NIKE Club Fleece+
NIKE Club Fleece+
NIKE Club Fleece+
NIKE Club Fleece+
NIKE Club Fleece+
NIKE Club Fleece+
NIKE Club Fleece+
Код на производ: FB7788-100
NIKE

NIKE Club Fleece+

Код на производ: FB7788-100
Nike Club Fleece+ е машки дуксер дизајниран за постудени денови. Направен е од комбинација на мек и потежок француски фротир за да обезбеди топлина и удобност во текот на денот. Едноставниот крој на овој дуксер обезбедува повеќе простор во пределот на рамената и градите, истакнувајќи го вашиот атлетски изглед, истовремено овозможувајќи лесна комбинација со другите делови од гардеробата. Класичното лого на Futura врежано на центарот на градите зборува за вашата посветеност на брендот. Ткаенината, која е мазна однадвор и четкана одвнатре, обезбедува удобност и топлина, а прозрачноста ви овозможува да го носите овој дуксер во текот на целата година, без оглед на температурата. Овој дуксер ви овозможува лесно да носите јакна преку него во постудените денови. Еластичните делови на рацете и околу половината обезбедуваат стабилност без оглед на видот на активноста и ја задржуваат температурата. Спецификација: Машки дуксер со капуљача Машинско перење Futura лого Еластични делови на рацете и околу половината Кенгурски џеб.
4.790 ДЕН
4.790 ДЕН
4.790 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Club Fleece+ е машки дуксер дизајниран за постудени денови. Направен е од комбинација на мек и потежок француски фротир за да обезбеди топлина и удобност во текот на денот. Едноставниот крој на овој дуксер обезбедува повеќе простор во пределот на рамената и градите, истакнувајќи го вашиот атлетски изглед, истовремено овозможувајќи лесна комбинација со другите делови од гардеробата. Класичното лого на Futura врежано на центарот на градите зборува за вашата посветеност на брендот. Ткаенината, која е мазна однадвор и четкана одвнатре, обезбедува удобност и топлина, а прозрачноста ви овозможува да го носите овој дуксер во текот на целата година, без оглед на температурата. Овој дуксер ви овозможува лесно да носите јакна преку него во постудените денови. Еластичните делови на рацете и околу половината обезбедуваат стабилност без оглед на видот на активноста и ја задржуваат температурата. Спецификација:

 • Машки дуксер со капуљача
 • Машинско перење
 • Futura лого
 • Еластични делови на рацете и околу половината
 • Кенгурски џеб

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Дуксер BV2654-100
  4.490 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер DQ4663-040
  3.832 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.790 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DV9868-100
  5.592 ДЕН
  Заштеда 20%
  6.990 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Club Fleece+
  Дуксер
  NIKE Club Fleece+