за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
Код на производ: FD2845-325
NIKE

NIKE Sportswear

Код на производ: FD2845-325
Nike Sportswear е lifestyle јакна со капуљача, наменета за тинејџери. Нема да ви биде ладно со оваа јакна. Само облечете ја наутро и спремни сте за на училиште. Лесната изолација го спречува продирањето на ладен воздух и ја задржува топлината. Ракавите се исто така наредени за дополнителна цврстина. Можете да го напишете вашето име на внатрешната етикета за да бидете сигурни дека никогаш нема да ја изгубите вашата јакна. Страничните џебови, обложени со руно, се таму за да се одржи сè организирано и безбедно. Рабовите на капата и еластичните делови на ракавите и околу струкот дополнително го спречуваат продирањето на студениот воздух. Storm flap ве одржува дополнително загреани кога јакната е целосно затворена. Спецификација: Lifestyle јакна за тинејџери Капуљача Етикета за име на поставата Странични џебови Состав: 100% полиестер.
5.890 ДЕН
5.890 ДЕН
5.890 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS 7-8г.
 • S 8-9г.
 • M 10-11г.
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Sportswear е lifestyle јакна со капуљача, наменета за тинејџери. Нема да ви биде ладно со оваа јакна. Само облечете ја наутро и спремни сте за на училиште. Лесната изолација го спречува продирањето на ладен воздух и ја задржува топлината. Ракавите се исто така наредени за дополнителна цврстина. Можете да го напишете вашето име на внатрешната етикета за да бидете сигурни дека никогаш нема да ја изгубите вашата јакна. Страничните џебови, обложени со руно, се таму за да се одржи сè организирано и безбедно. Рабовите на капата и еластичните делови на ракавите и околу струкот дополнително го спречуваат продирањето на студениот воздух. Storm flap ве одржува дополнително загреани кога јакната е целосно затворена.
Спецификација:

 • Lifestyle јакна за тинејџери
 • Капуљача
 • Етикета за име на поставата
 • Странични џебови
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шушкавец
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари
  NIKE Sportswear
  Шушкавец
  NIKE Sportswear