за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Legend
NIKE Legend
NIKE Legend
NIKE Legend
NIKE Legend
NIKE Legend
NIKE Legend
NIKE Legend
Код на производ: FJ2436-010
NIKE

NIKE Legend

Код на производ: FJ2436-010
Машката маица за тренинг Nike Legend се издвојува со бојата и маскирниот принт. Маичката е специјално дизајнирана за вашите потреби за вежбање, без разлика дали се занимавате со кардио, истегнување, спринт или климатизација. Лесната ткаенина и овозможува на кожата да дише за да можете да останете ладни од загревањето до крајот на тренингот. Технологијата Nike Dri-Fit ја отстранува потта од кожата за побрзо испарување, помагајќи ви да останете суви и фокусирани на вашата цел. Класичниот крој дава чувство на лежерност, а дури и најтешката пречка може полесно да се надмине во опрема што ги подобрува вашите перформанси. Спецификација: Машка маица за тренинг Класичен крој Лого на Nike Машинско перење Состав: 100% полиестер.
2.390 ДЕН
2.390 ДЕН
2.390 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Машката маица за тренинг Nike Legend се издвојува со бојата и маскирниот принт. Маичката е специјално дизајнирана за вашите потреби за вежбање, без разлика дали се занимавате со кардио, истегнување, спринт или климатизација. Лесната ткаенина и овозможува на кожата да дише за да можете да останете ладни од загревањето до крајот на тренингот. Технологијата Nike Dri-Fit ја отстранува потта од кожата за побрзо испарување, помагајќи ви да останете суви и фокусирани на вашата цел. Класичниот крој дава чувство на лежерност, а дури и најтешката пречка може полесно да се надмине во опрема што ги подобрува вашите перформанси.
Спецификација:

 • Машка маица за тренинг
 • Класичен крој
 • Лого на Nike
 • Машинско перење
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Машки
  Намена Тренинг
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Комплетирајте outfit

  Слични производи

  NIKE Legend
  Маица
  NIKE Legend