за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
UMBRO Diamond
UMBRO Diamond
UMBRO Diamond
UMBRO Diamond
UMBRO Diamond
UMBRO Diamond
UMBRO Diamond
UMBRO Diamond
Код на производ: UMA233M611-4U
UMBRO

UMBRO Diamond

Код на производ: UMA233M611-4U
Машкиот дуксер со капуљача за фудбал Umbro Diamond е идеалното парче облека за слоевитост. Можете да го носите со долниот дел од тренерката, како комплет или со омилените фармерки во слободното време. Може да се користи и како лесна јакна самостојно за време на кул пролетни и летни вечери. Безбројните комбинации го прават парче кое лесно се облекува, мора да се има. Длабоката капуљача со висока јака нуди целосна покриеност, додека предните џебови се дискретни за чист, елегантен изглед. Дупките на палците на ракавите го одржуваат овој дуксер на место за време на различни активности. Спецификација: Машки дуксер со капуљача Затворање со патент со целосна должина Прилагодлива капуљача Висока јака Предни џебови Дупки на палецот Лого на Umbro Состав: 78% памук, 17% полиестер, 5% еластин.

Без разлика дали сте во теретана, на патека или едноставно уживате во опуштен, спортски стил, новата колекција ви носи совршен баланс на удобност и функционалност. Од обувки до облека и опрема, најновите модели се дизајнирани со фокус на квалитетни материјали, енергични бои и детали, за да ви дадат чувство на удобност и најдобри перформанси во секоја прилика.

4.690 ДЕН
4.690 ДЕН
3.283 ДЕН
Заштеда: 1.407 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Машкиот дуксер со капуљача за фудбал Umbro Diamond е идеалното парче облека за слоевитост. Можете да го носите со долниот дел од тренерката, како комплет или со омилените фармерки во слободното време. Може да се користи и како лесна јакна самостојно за време на кул пролетни и летни вечери. Безбројните комбинации го прават парче кое лесно се облекува, мора да се има. Длабоката капуљача со висока јака нуди целосна покриеност, додека предните џебови се дискретни за чист, елегантен изглед. Дупките на палците на ракавите го одржуваат овој дуксер на место за време на различни активности.
Спецификација:

 • Машки дуксер со капуљача
 • Затворање со патент со целосна должина
 • Прилагодлива капуљача
 • Висока јака
 • Предни џебови
 • Дупки на палецот
 • Лого на Umbro
 • Состав: 78% памук, 17% полиестер, 5% еластин

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд UMBRO
  Возраст За возрасни

  Слични производи

  UMBRO Diamond
  Дуксер
  UMBRO Diamond