Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
Детска маица
Код на производ:
(DH5750-536)
NIKE

NIKE Sportswear

Претходна цена
1.590 ДЕН
Моментална цена
1.590 ДЕН
Цена со попуст
1.272 ДЕН
Заштеда: 318 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Lifestyle маичката Nike Sportswear за поголеми девојки е доказ дека класиката лежи во едноставноста. Моделот има карактеристично извезено лого Swoosh на трапезоидниот крој. Памучната ткаенина е мека, лесна и пријатна за кожата, па уживањето во удобноста трае цел ден, секој ден. Необичниот крој нашироко ја следи силуетата за опуштено чувство за време на сите активности. Ребрестиот раб околу вратот е доволно еластичен за лесно облекување. Спецификација: Животна маица за поголеми девојчиња Краток ракав Заоблено деколте Машинско перење Пошироко вклопување Состав: 100% памук.
Подетално

Lifestyle маичката Nike Sportswear за поголеми девојки е доказ дека класиката лежи во едноставноста. Моделот има карактеристично извезено лого Swoosh на трапезоидниот крој. Памучната ткаенина е мека, лесна и пријатна за кожата, па уживањето во удобноста трае цел ден, секој ден. Необичниот крој нашироко ја следи силуетата за опуштено чувство за време на сите активности. Ребрестиот раб околу вратот е доволно еластичен за лесно облекување. Спецификација:

 • Животна маица за поголеми девојчиња
 • Краток ракав
 • Заоблено деколте
 • Машинско перење
 • Пошироко вклопување
 • Состав: 100% памук

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица FD0927-100
  1.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  1.690 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Маица DZ3582-113
  1.832 ДЕН
  Заштеда 20%
  2.290 ДЕН
  Помош