Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE One Dri-FIT Swoosh
NIKE One Dri-FIT Swoosh
NIKE One Dri-FIT Swoosh
NIKE One Dri-FIT Swoosh
Женска маица за трчање
Код на производ:
(DX1025-894)
NIKE

NIKE One Dri-FIT Swoosh

Претходна цена
2.790 ДЕН
Моментална цена
2.790 ДЕН
Цена со попуст
2.232 ДЕН
Заштеда: 558 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Лесна и прозрачна, женската маичка Nike One Dri-FIT Swoosh е моделирана по нашата Nike One маица, давајќи ви исто толку добри перформанси на патеката. Со ткаенина што ја отстранува потта и странични исечоци на долниот раб, оваа маичка ќе ве одржува суви и свежи. Има опуштен крој и ви овозможува лежерен изглед. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, правејќи ве суви и удобни. Ткаенината е закривена на долниот раб за малку поголема покриеност. Малите странични процепи ви помагаат да се движите слободно низ секој чекор. Спецификација: Женска маица со кратки ракави Nike Dri-FIT технологија Машинско перење Материјал: 100% полиестер.
Подетално

Лесна и прозрачна, женската маичка Nike One Dri-FIT Swoosh е моделирана по нашата Nike One маица, давајќи ви исто толку добри перформанси на патеката. Со ткаенина што ја отстранува потта и странични исечоци на долниот раб, оваа маичка ќе ве одржува суви и свежи. Има опуштен крој и ви овозможува лежерен изглед. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, правејќи ве суви и удобни. Ткаенината е закривена на долниот раб за малку поголема покриеност. Малите странични процепи ви помагаат да се движите слободно низ секој чекор.
Спецификација:

 • Женска маица со кратки ракави
 • Nike Dri-FIT технологија
 • Машинско перење
 • Материјал: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Женски
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara
  Помош