Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
Детска маица
Код на производ:
(AR5252-659)
NIKE

NIKE Sportswear

Претходна цена
1.390 ДЕН
Моментална цена
1.390 ДЕН
Цена со попуст
1.112 ДЕН
Заштеда: 278 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear е детска lifestyle маица за поголеми момчиња и девојчиња, дизајнирана за чувство на пријатност и удобност. Изработена е од памучна ткаенина пријатна на допир, што го прави совршен избор за секој ден. Стандардниот крој е исклучително опуштен и нуди голема слобода на движење. Маичката е со кратки ракави со зајакната јака која го спречува влечењето на маичката и го продолжува нејзиниот век. Лесно се комбинира со останатиот дел од гардеробата и уште полесно се одржува со перење во машина. Колекцијата Nike Sportswear е одличен избор за сите вас кои сакате активен, спортски начин на живот и опуштен, урбан стил на облекување, без разлика дали сте спортист или едноставно сакате неприкосновен спортски стил. Спецификација: Маичка со кратки ракави за големи момчиња и девојчиња – lifestyle Стандарден крој Засилена јака Материјал: 100% памук.
Подетално

Nike Sportswear е детска lifestyle маица за поголеми момчиња и девојчиња, дизајнирана за чувство на пријатност и удобност. Изработена е од памучна ткаенина пријатна на допир, што го прави совршен избор за секој ден. Стандардниот крој е исклучително опуштен и нуди голема слобода на движење. Маичката е со кратки ракави со зајакната јака која го спречува влечењето на маичката и го продолжува нејзиниот век. Лесно се комбинира со останатиот дел од гардеробата и уште полесно се одржува со перење во машина. Колекцијата Nike Sportswear е одличен избор за сите вас кои сакате активен, спортски начин на живот и опуштен, урбан стил на облекување, без разлика дали сте спортист или едноставно сакате неприкосновен спортски стил.
Спецификација:

 • Маичка со кратки ракави за големи момчиња и девојчиња – lifestyle
 • Стандарден крој
 • Засилена јака
 • Материјал: 100% памук

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Маица FD0829-010
  Prosecna ocena:
  ocena
  1
  ocena
  1
  1.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  1.690 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Маица FD0829-100
  1.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  1.690 ДЕН
  Помош