Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
Код на производ:
(DX9523-010)
NIKE

NIKE Sportswear

Претходна цена
1.390 ДЕН
Моментална цена
1.390 ДЕН
Цена со попуст
1.112 ДЕН
Заштеда: 278 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear е детска маичка со кратки ракави совршена за секој ден. Повикувајќи ги сите фанови на Swoosh - тоа значи сите вас! Оваа маичка на Nike се чувствува како вашата омилена маица, па со задоволство ќе ја носите на училиште, додека се релаксирате или играте на игралиште. Секојдневната памучна ткаенина од која е направена оваа маичка е мека и лесна. Има крој како вашата класична маичка која не е ниту премногу широка, ниту премногу тесна. Ребрестиот дел на вратот се протега за да можете лесно да ја облекувате и соблекувате оваа маица. Спецификација: Детска lifestyle маичка со кратки ракави Машинско перење Материјал: 100% памук.
Подетално

Nike Sportswear е детска маичка со кратки ракави совршена за секој ден. Повикувајќи ги сите фанови на Swoosh - тоа значи сите вас! Оваа маичка на Nike се чувствува како вашата омилена маица, па со задоволство ќе ја носите на училиште, додека се релаксирате или играте на игралиште. Секојдневната памучна ткаенина од која е направена оваа маичка е мека и лесна. Има крој како вашата класична маичка која не е ниту премногу широка, ниту премногу тесна. Ребрестиот дел на вратот се протега за да можете лесно да ја облекувате и соблекувате оваа маица.
Спецификација:

 • Детска lifestyle маичка со кратки ракави
 • Машинско перење
 • Материјал: 100% памук

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Маица DX9523-063
  1.112 ДЕН
  Заштеда 20%
  1.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица DX1152-010
  845 ДЕН
  Заштеда 50%
  1.690 ДЕН
  Помош