Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Windrunner
NIKE Windrunner
NIKE Windrunner
NIKE Windrunner
NIKE Windrunner
NIKE Windrunner
NIKE Windrunner
NIKE Windrunner
NIKE Windrunner
NIKE Windrunner
Машка јакна
Код на производ:
(DX0694-085)
NIKE

NIKE Windrunner

Претходна цена
6.890 ДЕН
Моментална цена
6.890 ДЕН
Цена со попуст
5.512 ДЕН
Заштеда: 1.378 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Од 1978 година, Nike Windrunner машкиот горен дел тренерка за патека ви дава чист, иконски изглед. Мазната тафта ткаенина со различни опции за панели во боја и измамнички едноставни линии на шевронен дизајн од 26 степени му даваат на овој врвен тренерки вистински изглед на оригиналот. Логото „Baby Teeth“ на градите и грбот му оддава почит на едно од логоата на Nike од 1976 година. Шевронските линии на дизајнот се инспирирани од иконскиот врв на патеката Windrunner од 1978 година, кој е препознатлив по својот измамнички уникатен дизајн. Мазната тафта ткаенина е лесна, додека мрежестата облога обезбедува дишење. Дизајнот со патент со целосна должина и прилагодлива капа ви овозможува да го промените вашиот стил и покриеност многу едноставно и брзо. Џебовите со патент ви обезбедуваат безбедно место за складирање на вашите основни работи додека сте во движење. Спецификација: Машки тренерки - lifestyle Прилагодлива капа Патент со целосна должина Еластични делови на ракавите и долниот отвор Странични џебови со патент Машинско перење Материјал: 100% полиестер.
Подетално

Од 1978 година, Nike Windrunner машкиот горен дел тренерка за патека ви дава чист, иконски изглед. Мазната тафта ткаенина со различни опции за панели во боја и измамнички едноставни линии на шевронен дизајн од 26 степени му даваат на овој врвен тренерки вистински изглед на оригиналот. Логото „Baby Teeth“ на градите и грбот му оддава почит на едно од логоата на Nike од 1976 година. Шевронските линии на дизајнот се инспирирани од иконскиот врв на патеката Windrunner од 1978 година, кој е препознатлив по својот измамнички уникатен дизајн. Мазната тафта ткаенина е лесна, додека мрежестата облога обезбедува дишење. Дизајнот со патент со целосна должина и прилагодлива капа ви овозможува да го промените вашиот стил и покриеност многу едноставно и брзо. Џебовите со патент ви обезбедуваат безбедно место за складирање на вашите основни работи додека сте во движење.
Спецификација:

 • Машки тренерки - lifestyle
 • Прилагодлива капа
 • Патент со целосна должина
 • Еластични делови на ракавите и долниот отвор
 • Странични џебови со патент
 • Машинско перење
 • Материјал: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна DQ4132-410
  4.872 ДЕН
  Заштеда 20%
  6.090 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош