Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Terrex Multi RAIN.RDY 2-Layer
adidas Terrex Multi RAIN.RDY 2-Layer
adidas Terrex Multi RAIN.RDY 2-Layer
adidas Terrex Multi RAIN.RDY 2-Layer
adidas Terrex Multi RAIN.RDY 2-Layer
adidas Terrex Multi RAIN.RDY 2-Layer
adidas Terrex Multi RAIN.RDY 2-Layer
adidas Terrex Multi RAIN.RDY 2-Layer
adidas Terrex Multi RAIN.RDY 2-Layer
adidas Terrex Multi RAIN.RDY 2-Layer
Женска јакна
Код на производ:
(HN5457)
adidas

adidas Terrex Multi RAIN.RDY 2-Layer

Претходна цена
7.488 ДЕН
Моментална цена
7.488 ДЕН
Цена со попуст
5.990 ДЕН
Заштеда: 1.498 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Не дозволувајте лошите временски услови да ви ги расипат плановите за викенд и облечете ја adidas Terrex Multi RAIN.RDY женска јакна за дожд со две слоеви. Уживајте во активностите на отворено и останете суви благодарение на технологијата RAIN.RDY. Покрај тоа што нема да се навлажни, внатрешните својства на материјалот ќе обезбедат дишење и удобност. Веќе не мора да ја следите временската прогноза и да ја одложувате забавата, бидејќи моделот може да се носи секој ден, без разлика дали одите на работа или организирате патување надвор од градот. Прилагодливите делови на ракавите и рабовите го олеснуваат слоевитото облекување. Можете да ја вметнете капата во јаката или не, во зависност од вашите потреби и стил. Спецификација: Женска јакна за дожд RAIN.RDY технологија Целосно врзување на патент Капа Џеб Велкро на манжетните Состав: 100% рециклиран полиестер.
Подетално

Не дозволувајте лошите временски услови да ви ги расипат плановите за викенд и облечете ја adidas Terrex Multi RAIN.RDY женска јакна за дожд со две слоеви. Уживајте во активностите на отворено и останете суви благодарение на технологијата RAIN.RDY. Покрај тоа што нема да се навлажни, внатрешните својства на материјалот ќе обезбедат дишење и удобност. Веќе не мора да ја следите временската прогноза и да ја одложувате забавата, бидејќи моделот може да се носи секој ден, без разлика дали одите на работа или организирате патување надвор од градот. Прилагодливите делови на ракавите и рабовите го олеснуваат слоевитото облекување. Можете да ја вметнете капата во јаката или не, во зависност од вашите потреби и стил.
Спецификација:

 • Женска јакна за дожд
 • RAIN.RDY технологија
 • Целосно врзување на патент
 • Капа
 • Џеб
 • Велкро на манжетните
 • Состав: 100% рециклиран полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Женски
  Намена Outdoor
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна GH4593
  4.477 ДЕН
  Заштеда 35%
  6.888 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош