Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Terrex Multi RAIN.RDY
adidas Terrex Multi RAIN.RDY
adidas Terrex Multi RAIN.RDY
adidas Terrex Multi RAIN.RDY
adidas Terrex Multi RAIN.RDY
adidas Terrex Multi RAIN.RDY
adidas Terrex Multi RAIN.RDY
adidas Terrex Multi RAIN.RDY
adidas Terrex Multi RAIN.RDY
adidas Terrex Multi RAIN.RDY
Машка јакна
Код на производ:
(HZ1383)
adidas

adidas Terrex Multi RAIN.RDY

Претходна цена
9.888 ДЕН
Моментална цена
9.888 ДЕН
Цена со попуст
7.910 ДЕН
Заштеда: 1.978 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas Terrex Multi RAIN.RDY е машка outdoor јакна нуди целосна покриеност со лесен дизајн што се чува во џеб. Кога е време да се удри по патеката, секој грам е важен. Оваа јакна е исечена за целосен, природен опсег на движења со еластична ткаенина што ви овозможува да се потпрете, допрете и да се наведнувате без да се чувствувате ограничено. Технологијата RAIN.RDY го одбива влажното, ветровито време и му овозможува на вашето тело да дише, за удобност на суво внатре и надвор. Прилагодливите манжетни и рабовите ви овозможуваат да ги прилагодите слоевите по потреба. Прилагодувањето на капата со една рака значи дека можете да ракувате со аспираторот во лет, а рефлектирачките детали ја подобруваат видливоста при слаба осветленост. Спецификација: Редовно вклопување Прилагодлива капа и штитник за брадата Целосно затворање со патент RAIN.RDY технологија Прилагодливи раб и ракави Странични џебови и џеб на градите со патент Може да се спакува во својот џеб Рефлектирачки детали Состав: 100% рециклиран полиестер.
Подетално

adidas Terrex Multi RAIN.RDY е машка outdoor јакна нуди целосна покриеност со лесен дизајн што се чува во џеб. Кога е време да се удри по патеката, секој грам е важен. Оваа јакна е исечена за целосен, природен опсег на движења со еластична ткаенина што ви овозможува да се потпрете, допрете и да се наведнувате без да се чувствувате ограничено. Технологијата RAIN.RDY го одбива влажното, ветровито време и му овозможува на вашето тело да дише, за удобност на суво внатре и надвор. Прилагодливите манжетни и рабовите ви овозможуваат да ги прилагодите слоевите по потреба. Прилагодувањето на капата со една рака значи дека можете да ракувате со аспираторот во лет, а рефлектирачките детали ја подобруваат видливоста при слаба осветленост. Спецификација:

 • Редовно вклопување
 • Прилагодлива капа и штитник за брадата
 • Целосно затворање со патент
 • RAIN.RDY технологија
 • Прилагодливи раб и ракави
 • Странични џебови и џеб на градите со патент
 • Може да се спакува во својот џеб
 • Рефлектирачки детали
 • Состав: 100% рециклиран полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Машки
  Намена Outdoor
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош