Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
Детски дуксер
Код на производ:
(DX5158-010)
NIKE

NIKE Sportswear

Претходна цена
3.490 ДЕН
Моментална цена
3.490 ДЕН
Цена со попуст
2.792 ДЕН
Заштеда: 698 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear Teen Hoodie ви ја носи удобноста што ја знаете и ја сакате. Нема ништо лошо во тоа да имате дуксер за секој ден од неделата. И можеби ќе сакате да го носите овој дуксер на Најк секој ден во неделата! Тоа што е направено од руно значи дека е неверојатно удобно. Бидејќи е дизајниран со 5 различни логоа на Nike, мораме да ве прашаме: Кое е вашето омилено? Руното е супер-удобно и ви овозможува оптимална топлина и удобност. Еластичните делови на ракавите и долниот отвор го одржуваат дуксерот на место додека се движите. Спецификација: Lifestyle дуксер за тинејџери Еластични делови на ракавите и долниот отвор Преден џеб Машинско перење Материјал: 80% памук / 20% полиестер.
Подетално

Nike Sportswear Teen Hoodie ви ја носи удобноста што ја знаете и ја сакате. Нема ништо лошо во тоа да имате дуксер за секој ден од неделата. И можеби ќе сакате да го носите овој дуксер на Најк секој ден во неделата! Тоа што е направено од руно значи дека е неверојатно удобно. Бидејќи е дизајниран со 5 различни логоа на Nike, мораме да ве прашаме: Кое е вашето омилено? Руното е супер-удобно и ви овозможува оптимална топлина и удобност. Еластичните делови на ракавите и долниот отвор го одржуваат дуксерот на место додека се движите.
Спецификација:

 • Lifestyle дуксер за тинејџери
 • Еластични делови на ракавите и долниот отвор
 • Преден џеб
 • Машинско перење
 • Материјал: 80% памук / 20% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер FD1197-480
  2.792 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.490 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DX5518-010
  3.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.190 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DJ5494-010
  4.792 ДЕН
  Заштеда 20%
  5.990 ДЕН
  Помош