Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Holiday Shine
NIKE Holiday Shine
NIKE Holiday Shine
NIKE Holiday Shine
Детски дуксер
Код на производ:
(95C018-023)
NIKE

NIKE Holiday Shine

Претходна цена
2.990 ДЕН
Моментална цена
2.990 ДЕН
Цена со попуст
2.093 ДЕН
Заштеда: 897 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike JDB HOLIDAY SHINE AIR е дуксер за тинејџери што носи модерен изглед на Nike. Одличен избор е за носење при сите дневни или спортски активности. Удобен и лесен за носење, овој дуксер е направен од врвна мешавина на материјали со висок процент на памук. Препознатливото лого на Jumpman и принтот низ целиот дуксер му дава свеж и впечатлив спортски изглед. Широките ребрести еластични делови на ракавите и појасот не дозволуваат непотребно движење и го спречуваат дуксерот да се истегне и деформира при перење. Спецификација: Дуксер за тинејџери Еластични делови на ракавите и околу половината Лого на Jumpman Состав: Памук 60% полиестер 40%.
Подетално

Nike JDB HOLIDAY SHINE AIR е дуксер за тинејџери што носи модерен изглед на Nike. Одличен избор е за носење при сите дневни или спортски активности. Удобен и лесен за носење, овој дуксер е направен од врвна мешавина на материјали со висок процент на памук. Препознатливото лого на Jumpman и принтот низ целиот дуксер му дава свеж и впечатлив спортски изглед. Широките ребрести еластични делови на ракавите и појасот не дозволуваат непотребно движење и го спречуваат дуксерот да се истегне и деформира при перење.
Спецификација:

 • Дуксер за тинејџери
 • Еластични делови на ракавите и околу половината
 • Лого на Jumpman
 • Состав: Памук 60% полиестер 40%

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Деца-момчиња
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер 95C154-B65
  2.952 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.690 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер 95C017-023
  2.863 ДЕН
  Заштеда 30%
  4.090 ДЕН
  Помош