Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Jordan
NIKE Jordan
NIKE Jordan
NIKE Jordan
Детска маица
Код на производ:
(95A088-R78)
NIKE

NIKE Jordan "23"

Претходна цена
1.490 ДЕН
Моментална цена
1.490 ДЕН
Цена со попуст
1.192 ДЕН
Заштеда: 298 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
JORDAN “23” е детска маица за момчиња во класичен стил. Изработена е од мека жерсеј ткаенина, која е многу пријатна и удобна за носење и овозможува слоевитост. Маицата е со кратки ракави со ребреста јака и дава целосна слобода на движење. Спецификација: Маица за момчиња Лого Jordan Jumpman Jordan „23“ графика Состав: 60% памук, 40% полиестер Одржување: Машинско перење.
Подетално

JORDAN “23” е детска маица за момчиња во класичен стил. Изработена е од мека жерсеј ткаенина, која е многу пријатна и удобна за носење и овозможува слоевитост. Маицата е со кратки ракави со ребреста јака и дава целосна слобода на движење.
Спецификација:

 • Маица за момчиња
 • Лого Jordan Jumpman
 • Jordan „23“ графика
 • Состав: 60% памук, 40% полиестер
 • Одржување: Машинско перење

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Деца-момчиња
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица 95C190-001
  1.512 ДЕН
  Заштеда 20%
  1.890 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица 95C252-023
  1.512 ДЕН
  Заштеда 20%
  1.890 ДЕН
  Помош