Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

CHAMPION Roch
CHAMPION Roch
CHAMPION Roch
CHAMPION Roch
Детски дуксер
Код на производ:
(CHA231B605-Z5)
CHAMPION

CHAMPION Roch

Претходна цена
3.090 ДЕН
Моментална цена
3.090 ДЕН
Цена со попуст
2.163 ДЕН
Заштеда: 927 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 3-4г.
 • XS 5-6г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 7-8г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 9-10г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 11-12г.
 • XL 13-14г.
 • 2XL 15-16г.
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Champion ROCH е детски lifestyle дуксер со затворање со патент за момчиња цела должина, која дава модерен изглед на Champion. Тоа е одличен избор за носење за време на сите секојдневни активности на училиште или за спорт за време на викендот. Удобна и лесна за носење, овој детски дуксер е направена од врвна мешавина на материјали со висок процент на памук. Препознатливото лого Champion му дава свеж и впечатлив спортски изглед. Широките ребрести еластични делови на ракавите и појасот, како и зајакната јака не дозволуваат непотребно движење и спречуваат дуксерот да се растегнува и деформира при перење. Патентот со целосна должина овозможува контрола на протокот на воздух и е идеален за слоевитост. Пространата капа и кенгурскиот џеб му даваат разноврсност и практичност. Дозволете им на вашите јуниори да уживаат во целодневната удобност и докажаниот квалитет на колекцијата Champion ROCH. Спецификација: Детски дуксер со капа Патент со целосна должина Еластични делови на ракавите и околу половината Пространа капа Лого Champion.
Подетално

Champion ROCH е детски lifestyle дуксер со затворање со патент за момчиња цела должина, која дава модерен изглед на Champion. Тоа е одличен избор за носење за време на сите секојдневни активности на училиште или за спорт за време на викендот. Удобна и лесна за носење, овој детски дуксер е направена од врвна мешавина на материјали со висок процент на памук. Препознатливото лого Champion му дава свеж и впечатлив спортски изглед. Широките ребрести еластични делови на ракавите и појасот, како и зајакната јака не дозволуваат непотребно движење и спречуваат дуксерот да се растегнува и деформира при перење. Патентот со целосна должина овозможува контрола на протокот на воздух и е идеален за слоевитост. Пространата капа и кенгурскиот џеб му даваат разноврсност и практичност. Дозволете им на вашите јуниори да уживаат во целодневната удобност и докажаниот квалитет на колекцијата Champion ROCH. Спецификација:

 • Детски дуксер со капа
 • Патент со целосна должина
 • Еластични делови на ракавите и околу половината
 • Пространа капа
 • Лого Champion

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд CHAMPION
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер CHA231B604-Z4
  1.953 ДЕН
  Заштеда 30%
  2.790 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер CHA231B602-02
  1.883 ДЕН
  Заштеда 30%
  2.690 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер CHA231B601-02
  1.743 ДЕН
  Заштеда 30%
  2.490 ДЕН
  Помош