Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
Машка маица
Код на производ:
(DZ5171-010)
NIKE

NIKE Sportswear

Претходна цена
2.090 ДЕН
Моментална цена
2.090 ДЕН
Цена со попуст
1.672 ДЕН
Заштеда: 418 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear е машка маица со кратки ракави, lifestyle за секојдневна удобност. Со испечатеното лого Futura на градите, во комбинација со вашите омилени патики, ќе ја истакне вашата едноставност. Направена од лесен памук, ќе ви обезбеди удобност и мекост, а печатената графика е мазна на допир. Лежерниот крој и кратки ракави ви овозможуваат да се чувствувате удобно и лесно да се комбинирате. Eластичниот дел се прилагодува, но и го спречува влечењето на маицата, што ја прави повеќе трајна и издржлива. Спецификација: Машка маица – lifestyle Стандарден крој Футура лого Кратки ракави Машинско перење Состав: 100% памук.
Подетално

Nike Sportswear е машка маица со кратки ракави, lifestyle за секојдневна удобност. Со испечатеното лого Futura на градите, во комбинација со вашите омилени патики, ќе ја истакне вашата едноставност. Направена од лесен памук, ќе ви обезбеди удобност и мекост, а печатената графика е мазна на допир. Лежерниот крој и кратки ракави ви овозможуваат да се чувствувате удобно и лесно да се комбинирате. Eластичниот дел се прилагодува, но и го спречува влечењето на маицата, што ја прави повеќе трајна и издржлива.
Спецификација:

 • Машка маица – lifestyle
 • Стандарден крој
 • Футура лого
 • Кратки ракави
 • Машинско перење
 • Состав: 100% памук

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara
  Помош