Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Jordan
NIKE Jordan
NIKE Jordan
NIKE Jordan
Детски дуксер
Код на производ:
(85C154-023)
NIKE

NIKE Jordan "23"

Претходна цена
3.090 ДЕН
Моментална цена
3.090 ДЕН
Цена со попуст
2.472 ДЕН
Заштеда: 618 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 6X 6X
 • 1 1
 • 2 2
 • 3 3
 • 3- 3-
 • 4 3-4г.
 • 4- 4-
 • 5 4-5г.
 • 5- 5-
 • 6 5-6г.
 • 7 6-7г.
 • 8 8
 • 8- 8-
 • 9 9
 • 9- 9-
 • 10 10
 • 11 11
 • 12 12
 • 14 14
 • OSFA OSFA
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
JORDAN „23“ е детски дуксер со капа наменета за помлади момчиња кои сакаат да покажат кого поддржуваат. Овој дуксер има дизајн во боја и графиката „23“ на Jordan на градите го комплетира изгледот. Изработен од меко руно, овој дуксер ќе пружи пријатен комфор, додека кенгурскиот џеб ќе може да складира разни ситници. Ребрестите еластични делови спречуваат несакано движење и продирање на ладен воздух. Спецификација: Детски дуксер за помали момчиња Капа Ребрести еластични делови на ракавите и рабовите Jordan „23“ графика Состав: 60% памук, 40% полиестер Одржување: Машинско перење.
Подетално

JORDAN „23“ е детски дуксер со капа наменета за помлади момчиња кои сакаат да покажат кого поддржуваат. Овој дуксер има дизајн во боја и графиката „23“ на Jordan на градите го комплетира изгледот. Изработен од меко руно, овој дуксер ќе пружи пријатен комфор, додека кенгурскиот џеб ќе може да складира разни ситници. Ребрестите еластични делови спречуваат несакано движење и продирање на ладен воздух.
Спецификација:

 • Детски дуксер за помали момчиња
 • Капа
 • Ребрести еластични делови на ракавите и рабовите
 • Jordan „23“ графика
 • Состав: 60% памук, 40% полиестер
 • Одржување: Машинско перење

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Деца-момчиња
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер 85C154-B65
  2.552 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.190 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер 85B186-KR5
  1.195 ДЕН
  Заштеда 50%
  2.390 ДЕН
  Помош