Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Academy Pro
NIKE Academy Pro
NIKE Academy Pro
NIKE Academy Pro
Код на производ:
(DH9277-451)
NIKE

NIKE Academy Pro

Подготвени за освежување? Новата колекција е тука! Новите модели, интересни бои, урбани кроеви, нови технологии и многу повеќе ги красат новите колекции на светски познатите брендови. Бидете први што ќе ги прошетате најновите трендови по улиците на вашиот град!

 

Претходна цена
1.690 ДЕН
Моментална цена
1.690 ДЕН
Моментална цена
1.690 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS XS
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Academy Pro е детска фудбалска маичка со класичен крој. Откако ќе ги совладате основите на фудбалот, подигнете ја вашата игра на следното ниво во оваа совршена маица на Најк. Изработен е од полиестер и обезбедува пријатност, слобода на движење и совршен комфор. Маичката е со кратки ракави со зајакната јака која го спречува влечењето на маичката и го продолжува нејзиниот век. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за побрзо испарување, помагајќи ви да останете суви и свежи. Мрежестите панели на задната страна обезбедуваат дополнителна дишливост. Логото Swoosh јасно покажува на кој бренд најмногу му верувате. Спецификација: Детски фудбалски дрес Краток ракав Состав: 100% полиестер Засилена јака Dri-FIT технологија Мрежест заден панел Лого на Swoosh.
Подетално

Nike Academy Pro е детска фудбалска маичка со класичен крој. Откако ќе ги совладате основите на фудбалот, подигнете ја вашата игра на следното ниво во оваа совршена маица на Најк. Изработен е од полиестер и обезбедува пријатност, слобода на движење и совршен комфор. Маичката е со кратки ракави со зајакната јака која го спречува влечењето на маичката и го продолжува нејзиниот век. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за побрзо испарување, помагајќи ви да останете суви и свежи. Мрежестите панели на задната страна обезбедуваат дополнителна дишливост. Логото Swoosh јасно покажува на кој бренд најмногу му верувате. Спецификација:

 • Детски фудбалски дрес
 • Краток ракав
 • Состав: 100% полиестер
 • Засилена јака
 • Dri-FIT технологија
 • Мрежест заден панел
 • Лого на Swoosh

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Kids
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  XS
  S
  M
  L
  XL
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош