Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Yoga
NIKE Yoga
NIKE Yoga
NIKE Yoga
NIKE Yoga
NIKE Yoga
NIKE Yoga
NIKE Yoga
Женски дуксер
Код на производ:
(DM7027-653)
NIKE

NIKE Yoga

Претходна цена
2.790 ДЕН
Моментална цена
2.790 ДЕН
Моментална цена
2.790 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS XS
 • S S
 • M M
 • L L
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Yoga Dri-FIT е женска маица за вежбање со долги ракави, идеална за јога. Од статични пози на Hatha до активен тек на Vinyasa, оваа маичка обезбедува совршена поддршка. Направено од мека, еластична ткаенина што ја отстранува потта, изработена со нашата позната технологија Dri-FIT која ја отстранува потта од вашата кожа за да ве одржува суви и свежи. Претераните странични отвори и подолгиот заден раб обезбедуваат одлична покриеност и ви овозможуваат да се свиткувате, да се истегнувате и да се движите слободно, без пречки. Овој производ е направен од најмалку 75% одржливи материјали, користејќи мешавина од рециклиран полиестер и органски памучни влакна. Облечете ја оваа функционална Nike маичка која дише и давајте се од себе на секој тренинг. Спецификација: Женска маица за тренинг Состав: 81% полиестер, 13% памук и 6% спандекс. Долги ракави Dri-FIT технологија 75% одржливи материјали Подолг заден раб Претерани странични отвори.
Подетално

Nike Yoga Dri-FIT е женска маица за вежбање со долги ракави, идеална за јога. Од статични пози на Hatha до активен тек на Vinyasa, оваа маичка обезбедува совршена поддршка. Направено од мека, еластична ткаенина што ја отстранува потта, изработена со нашата позната технологија Dri-FIT која ја отстранува потта од вашата кожа за да ве одржува суви и свежи. Претераните странични отвори и подолгиот заден раб обезбедуваат одлична покриеност и ви овозможуваат да се свиткувате, да се истегнувате и да се движите слободно, без пречки. Овој производ е направен од најмалку 75% одржливи материјали, користејќи мешавина од рециклиран полиестер и органски памучни влакна. Облечете ја оваа функционална Nike маичка која дише и давајте се од себе на секој тренинг.
Спецификација:

 • Женска маица за тренинг
 • Состав: 81% полиестер, 13% памук и 6% спандекс.
 • Долги ракави
 • Dri-FIT технологија
 • 75% одржливи материјали
 • Подолг заден раб
 • Претерани странични отвори

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Женски
  Намена Тренинг
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  XS
  S
  M
  L
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош