Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Academy Pro
NIKE Academy Pro
NIKE Academy Pro
NIKE Academy Pro
Код на производ:
(DH9277-010)
NIKE

NIKE Academy Pro

Претходна цена
1.690 ДЕН
Моментална цена
1.690 ДЕН
Цена со попуст
1.352 ДЕН
Заштеда: 338 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS XS
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Academy Pro е детска фудбалска маичка со класичен крој. Откако ќе ги совладате основите на фудбалот, подигнете ја вашата игра на следното ниво во оваа совршена маица на Најк. Изработен е од полиестер и обезбедува пријатност, слобода на движење и совршен комфор. Маичката е со кратки ракави со зајакната јака која го спречува влечењето на маичката и го продолжува нејзиниот век. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за побрзо испарување, помагајќи ви да останете суви и свежи. Мрежестите панели на задната страна обезбедуваат дополнителна дишливост. Логото Swoosh јасно покажува на кој бренд најмногу му верувате. Спецификација: Детски фудбалски дрес Краток ракав Состав: 100% полиестер Засилена јака Dri-FIT технологија Мрежест заден панел Лого на Swoosh.
Подетално

Nike Academy Pro е детска фудбалска маичка со класичен крој. Откако ќе ги совладате основите на фудбалот, подигнете ја вашата игра на следното ниво во оваа совршена маица на Најк. Изработен е од полиестер и обезбедува пријатност, слобода на движење и совршен комфор. Маичката е со кратки ракави со зајакната јака која го спречува влечењето на маичката и го продолжува нејзиниот век. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за побрзо испарување, помагајќи ви да останете суви и свежи. Мрежестите панели на задната страна обезбедуваат дополнителна дишливост. Логото Swoosh јасно покажува на кој бренд најмногу му верувате. Спецификација:

 • Детски фудбалски дрес
 • Краток ракав
 • Состав: 100% полиестер
 • Засилена јака
 • Dri-FIT технологија
 • Мрежест заден панел
 • Лого на Swoosh

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Kids
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  XS
  S
  M
  L
  XL
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош