Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Academy Pro
NIKE Academy Pro
NIKE Academy Pro
NIKE Academy Pro
NIKE Academy Pro
NIKE Academy Pro
NIKE Academy Pro
NIKE Academy Pro
Машка маица за фудбал
Код на производ:
(DH9225-010)
NIKE

NIKE Academy Pro

Претходна цена
2.090 ДЕН
Моментална цена
2.090 ДЕН
Моментална цена
2.090 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Academy Pro е машки фудбалски дрес со класичен крој. Откако ќе ги совладате основите на фудбалот, подигнете ја вашата игра на следното ниво во оваа совршена маица на Најк. Направен е од 100% рециклиран полиестер и обезбедува удобност, слобода на движење и совршен комфор. Маичката е со кратки ракави со зајакната јака која го спречува влечењето на маичката и го продолжува нејзиниот век. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за побрзо испарување, помагајќи ви да останете суви и свежи. Мрежестиот заден панел обезбедува дополнителна дишливост. Логото Swoosh јасно покажува на кој бренд најмногу му верувате. Спецификација: Машки фудбалски дрес Краток ракав Состав: 100% рециклиран полиестер Засилена јака Dri-FIT технологија Мрежест заден панел.
Подетално

Nike Academy Pro е машки фудбалски дрес со класичен крој. Откако ќе ги совладате основите на фудбалот, подигнете ја вашата игра на следното ниво во оваа совршена маица на Најк. Направен е од 100% рециклиран полиестер и обезбедува удобност, слобода на движење и совршен комфор. Маичката е со кратки ракави со зајакната јака која го спречува влечењето на маичката и го продолжува нејзиниот век. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за побрзо испарување, помагајќи ви да останете суви и свежи. Мрежестиот заден панел обезбедува дополнителна дишливост. Логото Swoosh јасно покажува на кој бренд најмногу му верувате. Спецификација:

 • Машки фудбалски дрес
 • Краток ракав
 • Состав: 100% рециклиран полиестер
 • Засилена јака
 • Dri-FIT технологија
 • Мрежест заден панел

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  S
  M
  L
  XL
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош