Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
Код на производ:
(DV9311-010)
NIKE

NIKE Dri-FIT

Подготвени за освежување? Новата колекција е тука! Новите модели, интересни бои, урбани кроеви, нови технологии и многу повеќе ги красат новите колекции на светски познатите брендови. Бидете први што ќе ги прошетате најновите трендови по улиците на вашиот град!

 

Претходна цена
4.490 ДЕН
Моментална цена
4.490 ДЕН
Моментална цена
4.490 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Дизајнирани за трчање по патеки, со технологија за отстранување пот во ткаенината, машките шорцеви Nike Dri-FIT се идеални за долги патеки на патека. Ги дизајниравме овие шорцеви користејќи ги искуствата и советите на тркачи како вас, па затоа посветивме посебно внимание на дишењето и обликот што ќе ви овозможи максимална слобода на движење. Разбираме дека треба да ги чувате најважните работи со себе дури и кога сте на патеката, па затоа ги направивме овие шорцеви со многу џебови - поточно 7 - за да имате доволно простор за се. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, правејќи ве суви и удобни. Ткаенината што дише е мазна и ви ја обезбедува потребната свежина. Страничните процепи се дизајнирани со посебно внимание фокусирано на потребите на тркачите на патека, бидејќи им обезбедуваат доволно простор за движење во дивината. Краткото вклопување обезбедува поддршка за дишење без да го попречува движењето. Спецификација: Машки шорцеви за трејл трчање Лесна и дише ткаенина 7 џебови Рефлективен Swoosh Еластичен раб Прилагодлив еластичен појас Машинско перење Материјал: 80% полиестер / 20% спандекс.
Подетално

Дизајнирани за трчање по патеки, со технологија за отстранување пот во ткаенината, машките шорцеви Nike Dri-FIT се идеални за долги патеки на патека. Ги дизајниравме овие шорцеви користејќи ги искуствата и советите на тркачи како вас, па затоа посветивме посебно внимание на дишењето и обликот што ќе ви овозможи максимална слобода на движење. Разбираме дека треба да ги чувате најважните работи со себе дури и кога сте на патеката, па затоа ги направивме овие шорцеви со многу џебови - поточно 7 - за да имате доволно простор за се. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, правејќи ве суви и удобни. Ткаенината што дише е мазна и ви ја обезбедува потребната свежина. Страничните процепи се дизајнирани со посебно внимание фокусирано на потребите на тркачите на патека, бидејќи им обезбедуваат доволно простор за движење во дивината. Краткото вклопување обезбедува поддршка за дишење без да го попречува движењето.
Спецификација:

 • Машки шорцеви за трејл трчање
 • Лесна и дише ткаенина
 • 7 џебови
 • Рефлективен Swoosh
 • Еластичен раб
 • Прилагодлив еластичен појас
 • Машинско перење
 • Материјал: 80% полиестер / 20% спандекс

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  S
  M
  L
  XL
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Шорцеви 834213-429
  1.445 ДЕН
  Заштеда 50%
  2.890 ДЕН
  Помош