Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
Детска маица
Код на производ:
(DX9510-100)
NIKE

NIKE Sportswear

Подготвени за освежување? Новата колекција е тука! Новите модели, интересни бои, урбани кроеви, нови технологии и многу повеќе ги красат новите колекции на светски познатите брендови. Бидете први што ќе ги прошетате најновите трендови по улиците на вашиот град!

 

Претходна цена
1.690 ДЕН
Моментална цена
1.690 ДЕН
Моментална цена
1.690 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS 7-8г.
 • S 8-9г.
 • M 10-11г.
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear е детска маичка со кратки ракави совршена за секој ден. Класичната маичка со кратки ракави е комплетирана со различни логоа на Nike кои се менувале со текот на годините. Која е вашата омилена? Памучната ткаенина за секој ден е мека и лесна. Има крој како вашата класична маичка која не е ниту премногу широка, ниту премногу тесна. Ребрестиот дел на кружниот отворо на вратот се протега за да можете лесно да ја облекувате и соблекувате оваа маица. Спецификација: Детска lifestyle маичка со кратки ракави Машинско перење Материјал: 100% памук.
Подетално

Nike Sportswear е детска маичка со кратки ракави совршена за секој ден. Класичната маичка со кратки ракави е комплетирана со различни логоа на Nike кои се менувале со текот на годините. Која е вашата омилена? Памучната ткаенина за секој ден е мека и лесна. Има крој како вашата класична маичка која не е ниту премногу широка, ниту премногу тесна. Ребрестиот дел на кружниот отворо на вратот се протега за да можете лесно да ја облекувате и соблекувате оваа маица.
Спецификација:

 • Детска lifestyle маичка со кратки ракави
 • Машинско перење
 • Материјал: 100% памук

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  XS 7-8г.
  S 8-9г.
  M 10-11г.
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош