Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Dri-FIT Multi+
NIKE Dri-FIT Multi+
NIKE Dri-FIT Multi+
NIKE Dri-FIT Multi+
NIKE Dri-FIT Multi+
NIKE Dri-FIT Multi+
Детска маица
Код на производ:
(DX5384-010)
NIKE

NIKE Dri-FIT Multi+

Подготвени за освежување? Новата колекција е тука! Новите модели, интересни бои, урбани кроеви, нови технологии и многу повеќе ги красат новите колекции на светски познатите брендови. Бидете први што ќе ги прошетате најновите трендови по улиците на вашиот град!

 

Претходна цена
1.590 ДЕН
Моментална цена
1.590 ДЕН
Моментална цена
1.590 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS 7-8г.
 • S 8-9г.
 • M 10-11г.
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Dri-FIT Multi+ е маица за тренинг за тинејџери со Dri-FIT технологија. Кој е вашиот омилен спорт? Кошарка. Фудбал. Тенис. Лакрос. Возење скејтборд или само излегување надвор и играње? Па, чувствувајте се сигурни во било кој од нив со оваа Nike маица. Неговата ткаенина дише и благодарение на неа можете да се збогувате со потта, а тренинзите или играњето никогаш не мора да престанат. Овој производ е направен од најмалку 50% рециклирани полиестерски влакна. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување за да бидете суви и удобни. Меката ткаенина од која е направена оваа кошула е лесна и прозрачна. Еластичниот дел на јаката се протега за да можете лесно да ја облечете или соблечете оваа маица. Спецификација: Тренинг маица за тинејџери Nike Dri-FIT технологија во ткаенината Машинско перење Материјал: 100% полиестер.
Подетално

Nike Dri-FIT Multi+ е маица за тренинг за тинејџери со Dri-FIT технологија. Кој е вашиот омилен спорт? Кошарка. Фудбал. Тенис. Лакрос. Возење скејтборд или само излегување надвор и играње? Па, чувствувајте се сигурни во било кој од нив со оваа Nike маица. Неговата ткаенина дише и благодарение на неа можете да се збогувате со потта, а тренинзите или играњето никогаш не мора да престанат. Овој производ е направен од најмалку 50% рециклирани полиестерски влакна. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување за да бидете суви и удобни. Меката ткаенина од која е направена оваа кошула е лесна и прозрачна. Еластичниот дел на јаката се протега за да можете лесно да ја облечете или соблечете оваа маица. Спецификација:

 • Тренинг маица за тинејџери
 • Nike Dri-FIT технологија во ткаенината
 • Машинско перење
 • Материјал: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  XS 7-8г.
  S 8-9г.
  M 10-11г.
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош