Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ELLESSE Hoody
ELLESSE Hoody
ELLESSE Hoody
ELLESSE Hoody
ELLESSE Hoody
ELLESSE Hoody
ELLESSE Hoody
ELLESSE Hoody
Женски дуксер
Код на производ:
(ELA231F601-11)
ELLESSE

ELLESSE Hoody

Подготвени за освежување? Новата колекција е тука! Новите модели, интересни бои, урбани кроеви, нови технологии и многу повеќе ги красат новите колекции на светски познатите брендови. Бидете први што ќе ги прошетате најновите трендови по улиците на вашиот град!

 

Сѐ што ви е потребно за да заблескате оваа пролет пронајдете го на нашиот online shop! Ние ти носиме 20% попуст за купување на два и 30% попуст за купување на три или повеќе производи од избраните брендови Champion, Ellesse, Umbro, Sergio Tacchini и многу други! Понудата види ја овде.

Претходна цена
3.490 ДЕН
Моментална цена
3.490 ДЕН
Моментална цена
3.490 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS XS
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
ELLESSE HOODY е женски lifestyle дуксер со капа. Совршен е за секоја пригода и лесно се комбинира. Изработен е од мек памук кој на вашата кожа и ја дава удобноста што ја заслужува. Еластичните делови спречуваат продирање на ладен воздух и несакано движење. Кенгурскиот џеб е доволно голем за да ги собере потребните ситници, а по потреба можете и да ги загреете рацете во него. Пространата капа лесно се персонализира со врвки. Овој дуксер е одличен избор за секој кој сака активен животен стил и урбан, опуштен стил на облекување. Спецификација: Женски дуксер – lifestyle Кенгурски џеб Капуљача со врвка Еластични делови на ракавите Состав: 100% памук.
Подетално

ELLESSE HOODY е женски lifestyle дуксер со капа. Совршен е за секоја пригода и лесно се комбинира. Изработен е од мек памук кој на вашата кожа и ја дава удобноста што ја заслужува. Еластичните делови спречуваат продирање на ладен воздух и несакано движење. Кенгурскиот џеб е доволно голем за да ги собере потребните ситници, а по потреба можете и да ги загреете рацете во него. Пространата капа лесно се персонализира со врвки. Овој дуксер е одличен избор за секој кој сака активен животен стил и урбан, опуштен стил на облекување.
Спецификација:

 • Женски дуксер – lifestyle
 • Кенгурски џеб
 • Капуљача со врвка
 • Еластични делови на ракавите
 • Состав: 100% памук

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Женски
  Намена Lifestyle
  Бренд ELLESSE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  XS XS
  S S
  M M
  L L
  XL XL
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош