Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Dri-FIT Strike
NIKE Dri-FIT Strike
NIKE Dri-FIT Strike
NIKE Dri-FIT Strike
NIKE Dri-FIT Strike
NIKE Dri-FIT Strike
NIKE Dri-FIT Strike
NIKE Dri-FIT Strike
Машка маица за фудбал
Код на производ:
(DV9237-416)
NIKE

NIKE Dri-FIT Strike

Подготвени за освежување? Новата колекција е тука! Новите модели, интересни бои, урбани кроеви, нови технологии и многу повеќе ги красат новите колекции на светски познатите брендови. Бидете први што ќе ги прошетате најновите трендови по улиците на вашиот град!

 

Претходна цена
2.790 ДЕН
Моментална цена
2.790 ДЕН
Моментална цена
2.790 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Зачекорете на теренот и пошироко во машкиот фудбалски маица Nike Dri-FIT Strike. Ние го моделиравме по дресовите што ги носат професионалците на теренот - лесен е, растеглив и прозрачен - за да можете да дадете се од себе додека дриблирате, додавате и шутирате кон голот. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, правејќи ве суви и удобни. Ткаенината од која е направена оваа маица е мазна и растеглива, а мрежата на ракавите и под пазувите овозможува дишење и проветрување. Спецификација: Машка фудбалска маица со кратки ракави Еластичен дел околу вратот Nike Dri-FIT технологија во ткаенината Машинско перење Материјал: 100% полиестер.
Подетално

Зачекорете на теренот и пошироко во машкиот фудбалски маица Nike Dri-FIT Strike. Ние го моделиравме по дресовите што ги носат професионалците на теренот - лесен е, растеглив и прозрачен - за да можете да дадете се од себе додека дриблирате, додавате и шутирате кон голот. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, правејќи ве суви и удобни. Ткаенината од која е направена оваа маица е мазна и растеглива, а мрежата на ракавите и под пазувите овозможува дишење и проветрување.
Спецификација:

 • Машка фудбалска маица со кратки ракави
 • Еластичен дел околу вратот
 • Nike Dri-FIT технологија во ткаенината
 • Машинско перење
 • Материјал: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  S S
  M M
  L L
  XL XL
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош