Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Yoga
NIKE Yoga
NIKE Yoga
NIKE Yoga
NIKE Yoga
NIKE Yoga
NIKE Yoga
NIKE Yoga
Женска маица
Код на производ:
(DM7025-491)
NIKE

NIKE Yoga

Подготвени за освежување? Новата колекција е тука! Новите модели, интересни бои, урбани кроеви, нови технологии и многу повеќе ги красат новите колекции на светски познатите брендови. Бидете први што ќе ги прошетате најновите трендови по улиците на вашиот град!

 

Претходна цена
2.390 ДЕН
Моментална цена
2.390 ДЕН
Цена со попуст
1.912 ДЕН
Заштеда: 478 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS XS
 • S S
 • M M
 • L L
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Yoga е женска маичка за тренинзи и други спортски активности. Направено од мека, еластична ткаенина што ја отстранува потта, изработена со нашата позната технологија Dri-FIT која ја отстранува потта од вашата кожа за да ве одржува суви и свежи. Спуштените шевови на рамениците, страничните отвори и подолгиот раб на заден дел обезбедуваат одлична покриеност и ви овозможуваат да се наведнувате, да се истегнувате и да се движите слободно, без пречки. Овој производ е направен од најмалку 75% одржливи материјали, користејќи мешавина од рециклиран полиестер и органски памучни влакна. Облечете ја оваа функционална Nike маичка која дише и давајте се од себе на секој тренинг. Спецификација: Женска маица за тренинг Состав: 81% полиестер, 13% памук и 6% спандекс. Краток ракав Dri-FIT технологија 75% одржливи материјали Подолг заден раб Претерани странични отвори.
Подетално

Nike Yoga е женска маичка за тренинзи и други спортски активности. Направено од мека, еластична ткаенина што ја отстранува потта, изработена со нашата позната технологија Dri-FIT која ја отстранува потта од вашата кожа за да ве одржува суви и свежи. Спуштените шевови на рамениците, страничните отвори и подолгиот раб на заден дел обезбедуваат одлична покриеност и ви овозможуваат да се наведнувате, да се истегнувате и да се движите слободно, без пречки. Овој производ е направен од најмалку 75% одржливи материјали, користејќи мешавина од рециклиран полиестер и органски памучни влакна. Облечете ја оваа функционална Nike маичка која дише и давајте се од себе на секој тренинг.
Спецификација:

 • Женска маица за тренинг
 • Состав: 81% полиестер, 13% памук и 6% спандекс.
 • Краток ракав
 • Dri-FIT технологија
 • 75% одржливи материјали
 • Подолг заден раб
 • Претерани странични отвори

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Женски
  Намена Тренинг
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  XS XS
  S S
  M M
  L L
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Маица FD2884-440
  1.912 ДЕН
  Заштеда 20%
  2.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Маица FD2884-010
  1.912 ДЕН
  Заштеда 20%
  2.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица DX0078-010
  2.552 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.190 ДЕН
  Помош