Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Icon Clash
NIKE Icon Clash
NIKE Icon Clash
NIKE Icon Clash
NIKE Icon Clash
NIKE Icon Clash
NIKE Icon Clash
NIKE Icon Clash
NIKE Icon Clash
NIKE Icon Clash
Детски дуксер
Код на производ:
(DV3221-010)
NIKE

NIKE Icon Clash

Претходна цена
5.390 ДЕН
Моментална цена
5.390 ДЕН
Цена со попуст
4.312 ДЕН
Заштеда: 1.078 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Icon Clash е lifestyle јакна за девојчиња. Кадифена, мека и топла. Јакната е дел од зимската Nike колекција и ќе ве потсети на вашата омилена плишана играчка од најраните денови на детството. Подолга од стандардното вклопување ќе ве прегрне со удобност и ќе ви ја даде потребната топлина кога ќе дојдат студените, зимски денови. Големиот преден џеб ќе ви ги загрее рацете, но може да биде и џеб во кој ги ставате сите ситници што ги носите со себе. Никогаш не било полесно да се загреете дури и на најниските температури. Спецификација: Јакна за девојчиња Широк крој Еластични манжетни Машинско перење Состав: 88% полиестер, 12% спандекс .
Подетално

Nike Icon Clash е lifestyle јакна за девојчиња. Кадифена, мека и топла. Јакната е дел од зимската Nike колекција и ќе ве потсети на вашата омилена плишана играчка од најраните денови на детството. Подолга од стандардното вклопување ќе ве прегрне со удобност и ќе ви ја даде потребната топлина кога ќе дојдат студените, зимски денови. Големиот преден џеб ќе ви ги загрее рацете, но може да биде и џеб во кој ги ставате сите ситници што ги носите со себе. Никогаш не било полесно да се загреете дури и на најниските температури.
Спецификација:

 • Јакна за девојчиња
 • Широк крој
 • Еластични манжетни
 • Машинско перење
 • Состав: 88% полиестер, 12% спандекс

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош