Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ICEPEAK Epping
ICEPEAK Epping
ICEPEAK Epping
ICEPEAK Epping
ICEPEAK Epping
ICEPEAK Epping
ICEPEAK Epping
ICEPEAK Epping
ICEPEAK Epping
ICEPEAK Epping
ICEPEAK Epping
ICEPEAK Epping
Машка јакна
Код на производ:
(56113839I-990)
ICEPEAK

ICEPEAK Epping

Одберете подароци со кои ќе ја покажете вашата љубов кон саканата личност и искористете дополнителни 10% на веќе намалената и дури 20% на НОВАТА колекција! Целата понуда можете да ја погледнете овде

Претходна цена
11.790 ДЕН
Моментална цена
11.790 ДЕН
Моментална цена
11.790 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 18 18
 • 20 20
 • 22 22
 • 24 24
 • 26 26
 • 28 28
 • 30 30
 • 32 32
 • 34 34
 • 36 36
 • 38 38
 • 40 40
 • 42 42
 • 44 44
 • 46 XS
 • 48 S
 • 50 M
 • 52 L
 • 54 XL
 • 56 2XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Icepeak Epping е машка јакна која ви нуди цела палета на ски додатоци за дополнителна предност во текот на денот на патеките. Нејзината надворешна ткаенина е целосно водоотпорна, вклучувајќи ги и шевовите, но исто така дише и растеглива за дополнителна удобност. Дури и внатрешната обвивка е растеглива на страните, што ви дава поголема слобода на движење. Ракавите имаат еластични внатрешни манжетни со дупки за палците, а долниот отвор има снежна гама која спречува снег да влезе во случај да паднете. Има џеб на градите напред, уште два топли рачни џебови од страните и џеб за ски карта на ракавот. Од внатрешната страна има џеб на градите со патент и мрежен џеб за закуски. Спецификација: Машка јакна за скијање Патент со целосна должина Отпорна на ветер Водоотпорна Прозрачна Двонасочна растеглива ткаенина Функционални внатрешни и надворешни џебови Џеб за ски карта на ракавот Прилагодливи манжетни на долниот отвор и на ракавите Материјал: 100% полиестер.
Подетално

Icepeak Epping е машка јакна која ви нуди цела палета на ски додатоци за дополнителна предност во текот на денот на патеките. Нејзината надворешна ткаенина е целосно водоотпорна, вклучувајќи ги и шевовите, но исто така дише и растеглива за дополнителна удобност. Дури и внатрешната обвивка е растеглива на страните, што ви дава поголема слобода на движење. Ракавите имаат еластични внатрешни манжетни со дупки за палците, а долниот отвор има снежна гама која спречува снег да влезе во случај да паднете. Има џеб на градите напред, уште два топли рачни џебови од страните и џеб за ски карта на ракавот. Од внатрешната страна има џеб на градите со патент и мрежен џеб за закуски.
Спецификација:

 • Машка јакна за скијање
 • Патент со целосна должина
 • Отпорна на ветер
 • Водоотпорна
 • Прозрачна
 • Двонасочна растеглива ткаенина
 • Функционални внатрешни и надворешни џебови
 • Џеб за ски карта на ракавот
 • Прилагодливи манжетни на долниот отвор и на ракавите
 • Материјал: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Машки
  Намена Скијање
  Бренд ICEPEAK
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  18
  20
  22
  24
  26
  28
  30
  32
  34
  36
  38
  40
  42
  44
  46 XS
  48 S
  50 M
  52 L
  54 XL
  56 2XL
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Јакна 56112535I-652
  10.072 ДЕН
  Заштеда 20%
  12.590 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Јакна 56112535I-390
  10.072 ДЕН
  Заштеда 20%
  12.590 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна 57951380I-652
  8.043 ДЕН
  Заштеда 30%
  11.490 ДЕН
  Помош