Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

COLUMBIA Powder Lite™ Hooded Jacket
COLUMBIA Powder Lite™ Hooded Jacket
COLUMBIA Powder Lite™ Hooded Jacket
COLUMBIA Powder Lite™ Hooded Jacket
COLUMBIA Powder Lite™ Hooded Jacket
COLUMBIA Powder Lite™ Hooded Jacket
COLUMBIA Powder Lite™ Hooded Jacket
COLUMBIA Powder Lite™ Hooded Jacket
COLUMBIA Powder Lite™ Hooded Jacket
COLUMBIA Powder Lite™ Hooded Jacket
Женска јакна
Код на производ:
(1699071370)
COLUMBIA

COLUMBIA Powder Lite™ Hooded Jacket

Одберете подароци со кои ќе ја покажете вашата љубов кон саканата личност и искористете дополнителни 10% на веќе намалената и дури 20% на НОВАТА колекција! Целата понуда можете да ја погледнете овде

Претходна цена
8.990 ДЕН
Моментална цена
8.990 ДЕН
Моментална цена
8.990 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Columbia Powder Lite™ е женска јакна изработена од издржлив материјал отпорен на вода. Оваа јакна има облога Omni-Heat™ со револуционерни рефлектирачки точки кои ја одржуваат телесната температура, што заедно со полиестерското полнење Thermarator™ обезбедува совршена топлина. Ткаенината од која е направена надворешноста на јакната содржи водоотпорен слој Omni-Shield кој ве штити од влага и дожд. Внатрешните и надворешните џебови со патент се совршени за складирање на вашите скапоцености. Благодарение на својата структура, капата цврсто стои, а заедно со заштитата за брадата ве штити од силен ветер. Долниот отвор и еластичните манжетни на ракавите ја одржуваат внатрешната топлина. Спецификација: Женска јакна со облога Omni-Heat™ облога Водоотпорна ткаенина Omni-Shield Thermarator™ полнење Внатрешни и надворешни џебови со патент Заштитник за брадата и капата од налетите на ветерот Долниот отвор прилагодлив со јамка Еластични манжетни на ракавите Материјал: 100% полиестер.
Подетално

Columbia Powder Lite™ е женска јакна изработена од издржлив материјал отпорен на вода. Оваа јакна има облога Omni-Heat™ со револуционерни рефлектирачки точки кои ја одржуваат телесната температура, што заедно со полиестерското полнење Thermarator™ обезбедува совршена топлина. Ткаенината од која е направена надворешноста на јакната содржи водоотпорен слој Omni-Shield кој ве штити од влага и дожд. Внатрешните и надворешните џебови со патент се совршени за складирање на вашите скапоцености. Благодарение на својата структура, капата цврсто стои, а заедно со заштитата за брадата ве штити од силен ветер. Долниот отвор и еластичните манжетни на ракавите ја одржуваат внатрешната топлина. Спецификација:

 • Женска јакна со облога
 • Omni-Heat™ облога
 • Водоотпорна ткаенина Omni-Shield
 • Thermarator™ полнење
 • Внатрешни и надворешни џебови со патент
 • Заштитник за брадата и капата од налетите на ветерот
 • Долниот отвор прилагодлив со јамка
 • Еластични манжетни на ракавите
 • Материјал: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Женски
  Намена Outdoor
  Бренд COLUMBIA
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош