Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

UNDER ARMOUR Live Sportstyle Graphic SS
UNDER ARMOUR Live Sportstyle Graphic SS
UNDER ARMOUR Live Sportstyle Graphic SS
UNDER ARMOUR Live Sportstyle Graphic SS
Детска маица
Код на производ:
(1361182-100)
UNDER ARMOUR

UNDER ARMOUR Live Sportstyle Graphic SS

Одберете подароци со кои ќе ја покажете вашата љубов кон саканата личност и искористете дополнителни 10% на веќе намалената и дури 20% на НОВАТА колекција! Целата понуда можете да ја погледнете овде

Претходна цена
1.290 ДЕН
Моментална цена
1.290 ДЕН
Цена со попуст
903 ДЕН
Заштеда: 387 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM 9-10г.
 • SM SM
 • S S
 • YMD 11-12г.
 • MD MD
 • M M
 • YLG 13-14г.
 • YXL 14-15г.
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Under Armour Girls' UA Sportstyle Graphic Short Sleeve е детска маица дизајнирана да поддржува активни девојки за време на секојдневниот тренинг.Совршено лесна и удобна, оваа маичка со кратки ракави ја носи технологијата Charged Cotton® која ги има сите карактеристики на врвниот памук. но се суши неспоредливо побрзо.Материјалот е пријатен во контакт со кожата и се растегнува во сите четири правци, што придонесува за целосна слобода на движење, без пречки или непријатно затегнување. Маичката е со стандарден крој и ја следи линијата на телото, обезбедувајќи совршена удобност дури и за време на целодневна употреба. Контрастна графика во форма на преголемо лого, а натписот на брендот ја става нивната спортска посветеност во преден план. Спецификација:• Детска маичка со кратки ракави - тренинг, lifestyle• Издолжен и контуриран заден раб за подобра покриеност• Наполнет Cotton® удобен материјал што брзо се суши• Материјалот се растегнува во сите четири правци• Состав: 60% памук, 40% полиестер.
Подетално

Under Armour Girls' UA Sportstyle Graphic Short Sleeve е детска маица дизајнирана да поддржува активни девојки за време на секојдневниот тренинг.Совршено лесна и удобна, оваа маичка со кратки ракави ја носи технологијата Charged Cotton® која ги има сите карактеристики на врвниот памук. но се суши неспоредливо побрзо.Материјалот е пријатен во контакт со кожата и се растегнува во сите четири правци, што придонесува за целосна слобода на движење, без пречки или непријатно затегнување. Маичката е со стандарден крој и ја следи линијата на телото, обезбедувајќи совршена удобност дури и за време на целодневна употреба. Контрастна графика во форма на преголемо лого, а натписот на брендот ја става нивната спортска посветеност во преден план.
Спецификација:
• Детска маичка со кратки ракави - тренинг, lifestyle
• Издолжен и контуриран заден раб за подобра покриеност
• Наполнет Cotton® удобен материјал што брзо се суши
• Материјалот се растегнува во сите четири правци
• Состав: 60% памук, 40% полиестер

Карактеристика Вредност
Категорија Маица
Пол Деца-девојчиња
Намена Тренинг
Бренд UNDER ARMOUR
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS
YSM 9-10г.
SM
S
YMD 11-12г.
MD
M
YLG 13-14г.
YXL 14-15г.
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
NS
Оставите оценка
Trenutno nema komentara

Слични производи

Помош