Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

UNDER ARMOUR Sportstyle
UNDER ARMOUR Sportstyle
UNDER ARMOUR Sportstyle
UNDER ARMOUR Sportstyle
Детска јакна
Код на производ:
(1370183-002)
UNDER ARMOUR

UNDER ARMOUR Sportstyle

Претходна цена
2.890 ДЕН
Моментална цена
2.890 ДЕН
Цена со попуст
2.312 ДЕН
Заштеда: 578 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM 9-10г.
 • SM SM
 • S S
 • YMD 11-12г.
 • MD MD
 • M M
 • YLG 13-14г.
 • YXL 14-15г.
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Машката јакна за тренинг UNDER ARMOR SPORTSTYLE ќе ви обезбеди одлична заштита од дожд и ветер. Таа носи одличен стил и одлични перформанси на отворено. Современите иновации во дизајнот на спортските модели се преселуваат на градските улици и ги прават погодни за носење секој ден. Покажувате стил инспириран од патеката каде и да се појавите. Мазната, рипстоп ткаена ткаенина е лесна и исклучително издржлива, а технологијата UA Storm ја одбива водата без да ја жртвува можноста за дишење. Материјали и дизајн отпорни на ветер, а мрежестата облога ја зголемува можноста за дишење. Фрлете ја оваа стилска и функционална UA јакна и не дозволувајте лошото време да ви ги расипе плановите. Спецификација: Машка јакна за тренинг Предни џебови Капа UA Storm технологија Лого на Under Armour Водоотпорна Состав: 100% полиестер.
Подетално

Машката јакна за тренинг UNDER ARMOR SPORTSTYLE ќе ви обезбеди одлична заштита од дожд и ветер. Таа носи одличен стил и одлични перформанси на отворено. Современите иновации во дизајнот на спортските модели се преселуваат на градските улици и ги прават погодни за носење секој ден. Покажувате стил инспириран од патеката каде и да се појавите. Мазната, рипстоп ткаена ткаенина е лесна и исклучително издржлива, а технологијата UA Storm ја одбива водата без да ја жртвува можноста за дишење. Материјали и дизајн отпорни на ветер, а мрежестата облога ја зголемува можноста за дишење. Фрлете ја оваа стилска и функционална UA јакна и не дозволувајте лошото време да ви ги расипе плановите.
Спецификација:

 • Машка јакна за тренинг
 • Предни џебови
 • Капа
 • UA Storm технологија
 • Лого на Under Armour
 • Водоотпорна
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Деца-момчиња
  Намена Тренинг
  Бренд UNDER ARMOUR
  Возраст Kids
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS
  YSM 9-10г.
  SM
  S
  YMD 11-12г.
  MD
  M
  YLG 13-14г.
  YXL 14-15г.
  LG
  L
  XL
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош