Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
Детска маица
Код на производ:
(DX1712-698)
NIKE

NIKE Sportswear

Само на нашиот online shop издвоивме понуда и на нови и на стари модели на кои можеш да искористиш дополнителени 10% попуст. Побрзај, попустот важи само до 04.12.

Целосна понуда погледни ОВДЕ.

Претходна цена
1.590 ДЕН
Моментална цена
1.590 ДЕН
Цена со попуст
1.272 ДЕН
Заштеда: 318 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear е детска lifestyle маица за девојчиња. Оваа маичка е изработена од лесен и мек памук, што ја прави одличен избор за секој ден. Стандардниот крој и удобниот материјал ќе им обезбеди целодневна удобност. Манжетната на крагната е еластична и овозможува поголема слобода на движење. Со оваа Nike детска маица, вашите девојчиња се подготвени да се играат и да се дружат секој ден. Спецификација: Маица за девојчиња Кратки ракави Стандарден крој Nike лого Состав: 100% памук .
Подетално

Nike Sportswear е детска lifestyle маица за девојчиња. Оваа маичка е изработена од лесен и мек памук, што ја прави одличен избор за секој ден. Стандардниот крој и удобниот материјал ќе им обезбеди целодневна удобност. Манжетната на крагната е еластична и овозможува поголема слобода на движење. Со оваа Nike детска маица, вашите девојчиња се подготвени да се играат и да се дружат секој ден.
Спецификација:

 • Маица за девојчиња
 • Кратки ракави
 • Стандарден крој
 • Nike лого
 • Состав: 100% памук

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица DX1717-100
  1.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  1.690 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица DO1343-603
  1.432 ДЕН
  Заштеда 20%
  1.790 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица DV0568-100
  1.112 ДЕН
  Заштеда 20%
  1.390 ДЕН
  Помош