Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

JACK WOLFSKIN DNA Tundra
Машка јакна
Код на производ:
(1206622-6350)
JACK WOLFSKIN

JACK WOLFSKIN DNA Tundra

Претходна цена
10.590 ДЕН
Моментална цена
10.590 ДЕН
Цена со попуст
7.413 ДЕН
Заштеда: 3.177 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
JACK WOLFSKIN DNA TUNDRA е машка outdoor пердувеста јакна која е исклучително лесна и топла.Само вие, планината и студениот, чист воздух. Тоа е моментот кога знаеш дека си жив. Само не заборавајте да ја спакувате машката јакна JACK WOLFSKIN DNA TUNDRA за вакви планински прошетки. Не само што е лесna како пердув, туку ќе ви овозможи топло и пријатно чувство благодарение на широките прегради исполнети со патка со сертификат RDS. Две надворешни мембрани од ткаенина STORMLOCK, изработени од рециклиран полиестер, ви нудат сигурна заштита од ветер и слаб дожд. Дизајнот со трендовски бои и мрежестата структура на ткаенината на дното и даваат на оваа јакна модерен, современ изглед. Оваа јакна има и практичен систем на патент, па ако ве фати дожд или снег таму горе на планината, само закачете ја машката пердувеста јакна JACK WOLFSKIN DNA TUNDRA и направете си силен штит против надворешните услови.Спецификација: Машка пердувеста outdoor јакна STORMLOCK ECOSPHERE TAFFETA – ткаенина отпорна на ветер и вода, исклучителна дишливост, изработена од рециклиран полиестер STORMLOCK GRID ECOSPHERE 2L – хибридна ткаенина отпорна на вода и ветер, исклучителна дишливост, изработена од рециклиран полиестер Полнење со пердуви од патка 700 моќност за полнење Патента со целосна должина Рачни џебови Прилагодлив отвор на дното Материјал за облога: 100% полиестер Материјал за полнење: 90% пердуви од патки/10% пердуви.
Подетално

JACK WOLFSKIN DNA TUNDRA е машка outdoor пердувеста јакна која е исклучително лесна и топла.
Само вие, планината и студениот, чист воздух. Тоа е моментот кога знаеш дека си жив. Само не заборавајте да ја спакувате машката јакна JACK WOLFSKIN DNA TUNDRA за вакви планински прошетки. Не само што е лесna како пердув, туку ќе ви овозможи топло и пријатно чувство благодарение на широките прегради исполнети со патка со сертификат RDS. Две надворешни мембрани од ткаенина STORMLOCK, изработени од рециклиран полиестер, ви нудат сигурна заштита од ветер и слаб дожд. Дизајнот со трендовски бои и мрежестата структура на ткаенината на дното и даваат на оваа јакна модерен, современ изглед. Оваа јакна има и практичен систем на патент, па ако ве фати дожд или снег таму горе на планината, само закачете ја машката пердувеста јакна JACK WOLFSKIN DNA TUNDRA и направете си силен штит против надворешните услови.
Спецификација:

 • Машка пердувеста outdoor јакна

 • STORMLOCK ECOSPHERE TAFFETA – ткаенина отпорна на ветер и вода, исклучителна дишливост, изработена од рециклиран полиестер

 • STORMLOCK GRID ECOSPHERE 2L – хибридна ткаенина отпорна на вода и ветер, исклучителна дишливост, изработена од рециклиран полиестер

 • Полнење со пердуви од патка 700 моќност за полнење

 • Патента со целосна должина

 • Рачни џебови

 • Прилагодлив отвор на дното

 • Материјал за облога: 100% полиестер

 • Материјал за полнење: 90% пердуви од патки/10% пердуви

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Машки
  Намена Outdoor
  Бренд JACK WOLFSKIN
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна 1207251-4018
  13.013 ДЕН
  Заштеда 30%
  18.590 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна 1206612-6350
  9.272 ДЕН
  Заштеда 20%
  11.590 ДЕН
  Помош