Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
Детски тренерки
Код на производ:
(HI3777)
adidas

adidas Messi

Претходна цена
3.388 ДЕН
Моментална цена
3.388 ДЕН
Цена со попуст
2.710 ДЕН
Заштеда: 678 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 2-3м -
 • 68 3-6м -
 • 74 6-9м -
 • 80 9-12м -
 • 86 12-18м -
 • 92 18-24м -
 • 98 2-3г. -
 • 104 3-4г. -
 • 110 4-5г. -
 • 116 5-6г. -
 • 122 6-7г. -
 • 128 7-8г. -
 • 134 8-9г. -
 • 140 9-10г. -
 • 146 10-11г. -
 • 152 11-12г. -
 • 158 12-13г. -
 • 164 13-14г. -
 • 170 14-15г. -
 • 176 15-16г. -
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas MESSI е фудбалска јакна за момчиња направена во чест на фудбалската легенда Лионел Меси. Да се носи бројот 10 не е воопшто мала работа, ако се знае чиј е бројот на дрес кога е фудбалот во прашање. Лионел Меси го брендираше дресот со број 10 и постави некои нови стандарди. Предните џебови со патент ви овозможуваат безбедно да ги чувате сите ваши мали предмети. Технологијата AEROREADY ќе се погрижи да останете суви и свежи додека ги бркате вашите соништа исто како Меси. На централниот дел од јакната има графика посветена на фудбалската легенда - Меси. Патентот со целосна должина ви овозможува да бидете подготвени за акција во секое време. Спецификација: Фудбалска јакна за момчиња Затворање со патент Џебови со патент Лионел Меси графика Состав: 100% рециклиран полиестер.
Подетално

adidas MESSI е фудбалска јакна за момчиња направена во чест на фудбалската легенда Лионел Меси. Да се носи бројот 10 не е воопшто мала работа, ако се знае чиј е бројот на дрес кога е фудбалот во прашање. Лионел Меси го брендираше дресот со број 10 и постави некои нови стандарди. Предните џебови со патент ви овозможуваат безбедно да ги чувате сите ваши мали предмети. Технологијата AEROREADY ќе се погрижи да останете суви и свежи додека ги бркате вашите соништа исто како Меси. На централниот дел од јакната има графика посветена на фудбалската легенда - Меси. Патентот со целосна должина ви овозможува да бидете подготвени за акција во секое време.
Спецификација:

 • Фудбалска јакна за момчиња
 • Затворање со патент
 • Џебови со патент
 • Лионел Меси графика
 • Состав: 100% рециклиран полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Тренерка
  Пол Деца-момчиња
  Намена Фудбал
  Бренд adidas
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  62 2-3м -
  68 3-6м -
  74 6-9м -
  80 9-12м -
  86 12-18м -
  92 18-24м -
  98 2-3г. -
  104 3-4г. -
  110 4-5г. -
  116 5-6г. -
  122 6-7г. -
  128 7-8г. -
  134 8-9г. -
  140 9-10г. -
  146 10-11г. -
  152 11-12г. -
  158 12-13г. -
  164 13-14г. -
  170 14-15г. -
  176 15-16г. -
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош