Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Dri-FIT Trail
NIKE Dri-FIT Trail
NIKE Dri-FIT Trail
NIKE Dri-FIT Trail
NIKE Dri-FIT Trail
NIKE Dri-FIT Trail
Машки дуксер за трчање
Код на производ:
(DM4743-451)
NIKE

NIKE Dri-FIT Trail

Претходна цена
4.790 ДЕН
Моментална цена
4.790 ДЕН
Цена со попуст
3.832 ДЕН
Заштеда: 958 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Лесен и удобен, Nike Dri-FIT Trail машкиот дуксер за трчање е направен за да ви обезбеди покриеност и удобност во променливи временски услови. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за побрзо испарување, помагајќи ви да останете суви и удобни. Трчањето по патеката значи да се биде во природа, па оваа колекција е направена да биде издржлива. Секое парче е слоевито, со дизајни прилагодени на топли и студени услови. Капуљачата ви овозможува да ја движите главата без ограничување и ви нуди дополнителна заштита. Деталите како што е отворот на палецот, дупката за часовник и малиот џеб со патент на долниот ракав го прават овој дуксер функционален и подготвен за секоја ситуација. Спецификација: Прилагодлива капуљача Dri-FIT технологија Отвори за палци Отвор за часовник Мал џеб со патент на долниот дел од ракавот Перење во машина Состав: 88% полиестер, 12% еластин .
Подетално

Лесен и удобен, Nike Dri-FIT Trail машкиот дуксер за трчање е направен за да ви обезбеди покриеност и удобност во променливи временски услови. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за побрзо испарување, помагајќи ви да останете суви и удобни. Трчањето по патеката значи да се биде во природа, па оваа колекција е направена да биде издржлива. Секое парче е слоевито, со дизајни прилагодени на топли и студени услови. Капуљачата ви овозможува да ја движите главата без ограничување и ви нуди дополнителна заштита. Деталите како што е отворот на палецот, дупката за часовник и малиот џеб со патент на долниот ракав го прават овој дуксер функционален и подготвен за секоја ситуација.
Спецификација:

 • Прилагодлива капуљача
 • Dri-FIT технологија
 • Отвори за палци
 • Отвор за часовник
 • Мал џеб со патент на долниот дел од ракавот
 • Перење во машина
 • Состав: 88% полиестер, 12% еластин

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер CZ9054-638
  6.552 ДЕН
  Заштеда 20%
  8.190 ДЕН
  Помош