Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE LeBron
NIKE LeBron
NIKE LeBron
NIKE LeBron
NIKE LeBron
NIKE LeBron
Детска маица
Код на производ:
(DX1110-063)
NIKE

NIKE LeBron

Претходна цена
1.990 ДЕН
Моментална цена
1.990 ДЕН
Цена со попуст
1.592 ДЕН
Заштеда: 398 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike LeBron е детска маица, направена за малку повозрасни деца и погодна за носење во секоја прилика. Инспирирана од еден од најдобрите NBA играчи, се издвојува мотото на Леброн Џејмс - ''Strive For Greatness'' на предниот дел од дресот. Изработена е од исклучително лесен, удобен и пријатен памук кој на вашите деца ќе им овозможи максимална удобност и комфор во текот на целиот ден. Оваа детска маица се одликува со стандарден крој и е направена за сите активности кои ги очекуваат. Лесно се одржува и може да се пере во машина за перење. Дозволете им на вашите деца да ја покажат својата решителност да постигнат голем успех уште од мали нозе со носење на овој модел. Спецификација: Детска маица Стандарден крој Кратки ракави Dri-FIT технологија Состав: 57% памук, 43% полиестер .
Подетално

Nike LeBron е детска маица, направена за малку повозрасни деца и погодна за носење во секоја прилика. Инспирирана од еден од најдобрите NBA играчи, се издвојува мотото на Леброн Џејмс - ''Strive For Greatness'' на предниот дел од дресот. Изработена е од исклучително лесен, удобен и пријатен памук кој на вашите деца ќе им овозможи максимална удобност и комфор во текот на целиот ден. Оваа детска маица се одликува со стандарден крој и е направена за сите активности кои ги очекуваат. Лесно се одржува и може да се пере во машина за перење. Дозволете им на вашите деца да ја покажат својата решителност да постигнат голем успех уште од мали нозе со носење на овој модел.
Спецификација:

 • Детска маица
 • Стандарден крој
 • Кратки ракави
 • Dri-FIT технологија
 • Состав: 57% памук, 43% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош