Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

PUMA Evostripe
PUMA Evostripe
PUMA Evostripe
PUMA Evostripe
PUMA Evostripe
PUMA Evostripe
PUMA Evostripe
PUMA Evostripe
PUMA Evostripe
PUMA Evostripe
Машки дуксер
Код на производ:
(849915-03)
PUMA

PUMA Evostripe

Претходна цена
4.390 ДЕН
Моментална цена
4.390 ДЕН
Цена со попуст
3.512 ДЕН
Заштеда: 878 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Едноставна и привлечна, со контрастни панели на ракавите и капуљачата, машката горен дел тренерка на Puma Evostripe е совршен спој на функционалност и мода. Нејзините дизајнерски линии во комбинација со раглан ракави ви обезбедуваат целосна слобода на движење, додека технологијата dryCELL која ја отстранува потта од кожата обезбедува свежина и чувство на сувост. Прилагодливата капуљача е прикачена на штитникот за брадата и ви обезбедува совршена заштита од ветер. Двата странични џебови со патенти се идеално место за сите ваши основни работи. Еластичниот дел на ракавите е комплетиран со брендирана трака, која заедно со логото на Puma на градите, овозможува препознатливост на овој горен дел од тренерката. Овој производ е направен од најмалку 20% рециклиран материјал со цел да се зачува животната средина. Спецификација: Машка горен дел тренерка Модел: slim fit dryCELL технологија Патент со целосна должина Прилагодлива капа и штитник за брадата Странични џебови со патенти Еластичен дел на ракавите Материјал: 73% памук / 27% полиестер.
Подетално

Едноставна и привлечна, со контрастни панели на ракавите и капуљачата, машката горен дел тренерка на Puma Evostripe е совршен спој на функционалност и мода. Нејзините дизајнерски линии во комбинација со раглан ракави ви обезбедуваат целосна слобода на движење, додека технологијата dryCELL која ја отстранува потта од кожата обезбедува свежина и чувство на сувост. Прилагодливата капуљача е прикачена на штитникот за брадата и ви обезбедува совршена заштита од ветер. Двата странични џебови со патенти се идеално место за сите ваши основни работи. Еластичниот дел на ракавите е комплетиран со брендирана трака, која заедно со логото на Puma на градите, овозможува препознатливост на овој горен дел од тренерката. Овој производ е направен од најмалку 20% рециклиран материјал со цел да се зачува животната средина.
Спецификација:

 • Машка горен дел тренерка
 • Модел: slim fit
 • dryCELL технологија
 • Патент со целосна должина
 • Прилагодлива капа и штитник за брадата
 • Странични џебови со патенти
 • Еластичен дел на ракавите
 • Материјал: 73% памук / 27% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд PUMA
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL
  NS
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Дуксер 849915-01
  3.512 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Дуксер 849915-70
  3.512 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер 849793-01
  2.472 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.090 ДЕН
  Помош