Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

JACK WOLFSKIN DNA Tundra
JACK WOLFSKIN DNA Tundra
JACK WOLFSKIN DNA Tundra
JACK WOLFSKIN DNA Tundra
JACK WOLFSKIN DNA Tundra
JACK WOLFSKIN DNA Tundra
JACK WOLFSKIN DNA Tundra
JACK WOLFSKIN DNA Tundra
Машка јакна
Код на производ:
(1206612-6350)
JACK WOLFSKIN

JACK WOLFSKIN DNA Tundra

Претходна цена
11.590 ДЕН
Моментална цена
11.590 ДЕН
Цена со попуст
9.272 ДЕН
Заштеда: 2.318 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Иако е неверојатно лесна, машката outdoor јакна JACK WOLFSKIN DNA TUNDRA ќе ви обезбеди совршена топлина за време на зимските авантури на отворено.Низ преминот дува студен ветер, а замрзнатата земја крцка под твоите нозе. Да се откажете и да се вратите назад не е опција за вас. Затоа, само ставете ја капуљачата од вашата машка јакна JACK WOLFSKIN DNA TUNDRA и тргнете. Оваа пердувеста јакна ќе ви овозможи убаво и топло чувство благодарение на широките прегради исполнети со пердуви од патки со сертификат RDS. Покрај тоа, таа исклучително дише - особено ќе ја цените оваа карактеристика кога ќе стигнете до најсложените делови од вашата патека. Две надворешни мембрани од ткаенина STORMLOCK, изработени од рециклиран полиестер, ви нудат сигурна заштита од ветер и слаб дожд. Дизајнот со трендовски бои и мрежестата структура на ткаенината на дното и даваат на оваа јакна модерен, современ изглед.Спецификација: Машка outdoor пердувеста јакна со капуљача STORMLOCK ECOSPHERE TAFFETA – ткаенина отпорна на ветер и вода, многу мазна со исклучителна дишливост, направена од рециклиран полиестер STORMLOCK GRID ECOSPHERE 2L – хибридна ткаенина отпорна на вода и ветер, исклучителна можност за дишење, изработена од рециклиран полиестер Полнење со пердуви од патки од 700 fill power Цела должина на патент Џебови за раце Фиксирана капуљача Материјал за облога: 100% полиестер.
Подетално

Иако е неверојатно лесна, машката outdoor јакна JACK WOLFSKIN DNA TUNDRA ќе ви обезбеди совршена топлина за време на зимските авантури на отворено.
Низ преминот дува студен ветер, а замрзнатата земја крцка под твоите нозе. Да се откажете и да се вратите назад не е опција за вас. Затоа, само ставете ја капуљачата од вашата машка јакна JACK WOLFSKIN DNA TUNDRA и тргнете. Оваа пердувеста јакна ќе ви овозможи убаво и топло чувство благодарение на широките прегради исполнети со пердуви од патки со сертификат RDS. Покрај тоа, таа исклучително дише - особено ќе ја цените оваа карактеристика кога ќе стигнете до најсложените делови од вашата патека. Две надворешни мембрани од ткаенина STORMLOCK, изработени од рециклиран полиестер, ви нудат сигурна заштита од ветер и слаб дожд. Дизајнот со трендовски бои и мрежестата структура на ткаенината на дното и даваат на оваа јакна модерен, современ изглед.
Спецификација:

 • Машка outdoor пердувеста јакна со капуљача

 • STORMLOCK ECOSPHERE TAFFETA – ткаенина отпорна на ветер и вода, многу мазна со исклучителна дишливост, направена од рециклиран полиестер

 • STORMLOCK GRID ECOSPHERE 2L – хибридна ткаенина отпорна на вода и ветер, исклучителна можност за дишење, изработена од рециклиран полиестер

 • Полнење со пердуви од патки од 700 fill power

 • Цела должина на патент

 • Џебови за раце

 • Фиксирана капуљача

 • Материјал за облога: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Машки
  Намена Outdoor
  Бренд JACK WOLFSKIN
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна 1206622-6350
  7.413 ДЕН
  Заштеда 30%
  10.590 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош