Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

PUMA Evostripe
PUMA Evostripe
PUMA Evostripe
PUMA Evostripe
PUMA Evostripe
PUMA Evostripe
PUMA Evostripe
PUMA Evostripe
Машки дуксер
Код на производ:
(849915-01)
PUMA

PUMA Evostripe

Претходна цена
4.390 ДЕН
Моментална цена
4.390 ДЕН
Цена со попуст
3.512 ДЕН
Заштеда: 878 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Едноставна и привлечна, со контрастни панели на ракавите и капуљачата, машката горен дел тренерка на Puma Evostripe е совршен спој на функционалност и мода. Нејзините дизајнерски линии во комбинација со раглан ракави ви обезбедуваат целосна слобода на движење, додека технологијата dryCELL која ја отстранува потта од кожата обезбедува свежина и чувство на сувост. Прилагодливата капуљача е прикачена на штитникот за брадата и ви обезбедува совршена заштита од ветер. Двата странични џебови со патенти се идеално место за сите ваши основни работи. Еластичниот дел на ракавите е комплетиран со брендирана трака, која заедно со логото на Puma на градите, овозможува препознатливост на овој горен дел од тренерката. Овој производ е направен од најмалку 20% рециклиран материјал со цел да се зачува животната средина. Спецификација: Машка горен дел тренерка Модел: slim fit dryCELL технологија Патент со целосна должина Прилагодлива капа и штитник за брадата Странични џебови со патенти Еластичен дел на ракавите Материјал: 73% памук / 27% полиестер.
Подетално

Едноставна и привлечна, со контрастни панели на ракавите и капуљачата, машката горен дел тренерка на Puma Evostripe е совршен спој на функционалност и мода. Нејзините дизајнерски линии во комбинација со раглан ракави ви обезбедуваат целосна слобода на движење, додека технологијата dryCELL која ја отстранува потта од кожата обезбедува свежина и чувство на сувост. Прилагодливата капуљача е прикачена на штитникот за брадата и ви обезбедува совршена заштита од ветер. Двата странични џебови со патенти се идеално место за сите ваши основни работи. Еластичниот дел на ракавите е комплетиран со брендирана трака, која заедно со логото на Puma на градите, овозможува препознатливост на овој горен дел од тренерката. Овој производ е направен од најмалку 20% рециклиран материјал со цел да се зачува животната средина.
Спецификација:

 • Машка горен дел тренерка
 • Модел: slim fit
 • dryCELL технологија
 • Патент со целосна должина
 • Прилагодлива капа и штитник за брадата
 • Странични џебови со патенти
 • Еластичен дел на ракавите
 • Материјал: 73% памук / 27% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд PUMA
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL
  NS
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Дуксер 849915-03
  3.512 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Дуксер 849915-70
  3.512 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер 849793-01
  2.472 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.090 ДЕН
  Помош