Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

JACK WOLFSKIN Whirlwind
JACK WOLFSKIN Whirlwind
JACK WOLFSKIN Whirlwind
JACK WOLFSKIN Whirlwind
JACK WOLFSKIN Whirlwind
JACK WOLFSKIN Whirlwind
Машка јакна
Код на производ:
(1305801-1010)
JACK WOLFSKIN

JACK WOLFSKIN Whirlwind

Претходна цена
6.090 ДЕН
Моментална цена
6.090 ДЕН
Цена со попуст
4.872 ДЕН
Заштеда: 1.218 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Машката outdoor јакна JACK WOLFSKIN WHIRLWIND ја обезбедува основната заштита што ви е потребна кога сте надвор на планина на студено и ветровито време. Ткаенината од која е направена оваа јакна е мека, но силна и отпорна на ветер и вода. Таа исто така многу дише и растеглива, така што е совршено удобна и се прилагодува на секое ваше движење кога работите малку ќе се забрзаат. Спецификација: Машка outdoor јакна FLEX SHIELD OXFORD 2L ткаенина која е силна, дише, е растеглива и одбива вода и ветер Странични рачни џебови Џеб на градите Надворешен материјал: 94% полиестер/ 6% еластин Материјал за облога: 100% полиестер.
Подетално

Машката outdoor јакна JACK WOLFSKIN WHIRLWIND ја обезбедува основната заштита што ви е потребна кога сте надвор на планина на студено и ветровито време. Ткаенината од која е направена оваа јакна е мека, но силна и отпорна на ветер и вода. Таа исто така многу дише и растеглива, така што е совршено удобна и се прилагодува на секое ваше движење кога работите малку ќе се забрзаат. Спецификација:

 • Машка outdoor јакна
 • FLEX SHIELD OXFORD 2L ткаенина која е силна, дише, е растеглива и одбива вода и ветер
 • Странични рачни џебови
 • Џеб на градите
 • Надворешен материјал: 94% полиестер/ 6% еластин
 • Материјал за облога: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Машки
  Намена Outdoor
  Бренд JACK WOLFSKIN
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна 1207251-4018
  13.013 ДЕН
  Заштеда 30%
  18.590 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна 1206622-6350
  7.413 ДЕН
  Заштеда 30%
  10.590 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош