Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Therma-FIT Repel Element
NIKE Therma-FIT Repel Element
NIKE Therma-FIT Repel Element
NIKE Therma-FIT Repel Element
NIKE Therma-FIT Repel Element
NIKE Therma-FIT Repel Element
NIKE Therma-FIT Repel Element
NIKE Therma-FIT Repel Element
NIKE Therma-FIT Repel Element
NIKE Therma-FIT Repel Element
Машки дуксер за трчање
Код на производ:
(DD5662-327)
NIKE

NIKE Therma-FIT Repel Element

Претходна цена
5.390 ДЕН
Моментална цена
5.390 ДЕН
Цена со попуст
4.312 ДЕН
Заштеда: 1.078 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Therma-FIT Repel Element е топол и водоотпорен машки среден слој за трчање. Не престанувјате да трчате кога ќе почне да врне. Со својата мека, топла ткаенина - направена од најмалку 75% рециклирани полиестерски влакна, овој среден слој за трчање ве одржува удобнои дури и при влажно време. Патентот со должина од ¼ ви овозможува да го контролирате протокот на воздух, додека дупките на крајот на ракавите ви овозможуваат да ги проширите за дополнителна топлина и покривање. Технологијата Nike Therma-FIT ја одржува природната топлина на вашето тело и на тој начин ви обезбедува топлина во студените денови. Комбиниран е со мека, лесна француска ткаенина и водоотпорни својства за да ве одржува суви во влажни услови. Завршува со обликувана крагна која има помалку шевови во споредба со претходните верзии, за уште помеко чувство. Спецификација: Машки среден слој за трчање Модел: standard fit Рефлектирачки елементи Тринасочни прилагодливи манжетни Nike Therma-FIT технологија Машинско перење Материјал: 94% полиестер / 6% спандекс .
Подетално

Nike Therma-FIT Repel Element е топол и водоотпорен машки среден слој за трчање. Не престанувјате да трчате кога ќе почне да врне. Со својата мека, топла ткаенина - направена од најмалку 75% рециклирани полиестерски влакна, овој среден слој за трчање ве одржува удобнои дури и при влажно време. Патентот со должина од ¼ ви овозможува да го контролирате протокот на воздух, додека дупките на крајот на ракавите ви овозможуваат да ги проширите за дополнителна топлина и покривање. Технологијата Nike Therma-FIT ја одржува природната топлина на вашето тело и на тој начин ви обезбедува топлина во студените денови. Комбиниран е со мека, лесна француска ткаенина и водоотпорни својства за да ве одржува суви во влажни услови. Завршува со обликувана крагна која има помалку шевови во споредба со претходните верзии, за уште помеко чувство.
Спецификација:

 • Машки среден слој за трчање
 • Модел: standard fit
 • Рефлектирачки елементи
 • Тринасочни прилагодливи манжетни
 • Nike Therma-FIT технологија
 • Машинско перење
 • Материјал: 94% полиестер / 6% спандекс

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DM4743-451
  3.832 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.790 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер CZ9054-638
  6.552 ДЕН
  Заштеда 20%
  8.190 ДЕН
  Помош