Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

CHAMPION Roch Inspired
CHAMPION Roch Inspired
CHAMPION Roch Inspired
CHAMPION Roch Inspired
Детски дуксер
Код на производ:
(CHA223B607-05)
CHAMPION

CHAMPION Roch Inspired

Претходна цена
2.390 ДЕН
Моментална цена
2.390 ДЕН
Цена со попуст
1.673 ДЕН
Заштеда: 717 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 3-4г.
 • XS 5-6г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 7-8г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 9-10г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 11-12г.
 • XL 13-14г.
 • 2XL 15-16г.
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Champion ROCH INSPIRED е детски дуксер со качулка за помлади момчиња, совршен за секоја пригода и може да се комбинира со многу комбинации. Направен е претежно од мек фротир, внесува пријатен допир на кожата и пријатно ве загрева во студените есенски денови. Капуљачата е пространа и топла и лесно се персонализира. Манжетните на ракавите спречуваат несакано движење и продирање на ладен воздух. Контрастната Champion графика на предниот дел го зголемува бројот на комбинации на облека. Дуксерот Champion ROCH INSPIRED ќе ги придружува сите ваши секојдневни активности, од одење на училиште до играње попладне и ќе ви ја обезбеди удобноста што ја заслужувате. Спецификација:Детски дуксер со качулка за помлади момчињаПрилагодлива капуљачаМанжетни на ракавитеChampion графикаСостав: 78% памук и 22% полиестер.
Подетално

Champion ROCH INSPIRED е детски дуксер со качулка за помлади момчиња, совршен за секоја пригода и може да се комбинира со многу комбинации. Направен е претежно од мек фротир, внесува пријатен допир на кожата и пријатно ве загрева во студените есенски денови. Капуљачата е пространа и топла и лесно се персонализира. Манжетните на ракавите спречуваат несакано движење и продирање на ладен воздух. Контрастната Champion графика на предниот дел го зголемува бројот на комбинации на облека. Дуксерот Champion ROCH INSPIRED ќе ги придружува сите ваши секојдневни активности, од одење на училиште до играње попладне и ќе ви ја обезбеди удобноста што ја заслужувате. Спецификација:

 • Детски дуксер со качулка за помлади момчиња
 • Прилагодлива капуљача
 • Манжетни на ракавите
 • Champion графика
 • Состав: 78% памук и 22% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд CHAMPION
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS 3-4г.
  XS 5-6г.
  YSM
  SM
  S 7-8г.
  YMD
  MD
  M 9-10г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 11-12г.
  XL 13-14г.
  2XL 15-16г.
  3XL
  4XL
  NS
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер CHA223B604-3A
  1.533 ДЕН
  Заштеда 30%
  2.190 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер CHA223B606-21
  1.323 ДЕН
  Заштеда 30%
  1.890 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер CHA223B601-62
  1.463 ДЕН
  Заштеда 30%
  2.090 ДЕН
  Помош