Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ICEPEAK Kobryn 
Детска јакна
Код на производ:
(51896682I-968)
ICEPEAK

ICEPEAK Kobryn 

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Само на нашиот online shop издвоивме понуда и на нови и на стари модели на кои можеш да искористиш дополнителени 10% попуст. Побрзај, попустот важи само до 04.12.

Целосна понуда погледни ОВДЕ.

Претходна цена
3.090 ДЕН
Моментална цена
3.090 ДЕН
Цена со попуст
2.472 ДЕН
Заштеда: 618 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 62
 • 68 68
 • 74 74
 • 80 80
 • 86 9-12м
 • 92 18-24м
 • 98 2-3г.
 • 104 3-4г.
 • 110 4-5г.
 • 116 5-6г.
 • 122 6-7г.
 • 128 7-8г.
 • 134 134
 • 140 9-10г.
 • 146 146
 • 152 11-12г.
 • 158 158
 • 164 13-14г.
 • 170 170
 • 176 14-15г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Icepeak Kobryn е зимска јакна за девојки. Таа е водоотпорна и многу топла, добро ќе функционира дури и во екстремни услови. Изработена е од двослојна ткаенина со водоотпорна мембрана од 8000 mm / 3000 mvp. Softshell е функционален материјал во кој ќе уживате при бројни активности на отворено. Лесната постава што дише е направена од полиестер и дава исклучителна топлина. Icepeak посветува посебно внимание на деталите. Подолг крој, внатрешни манжетни, џебови за загревање на рацете, фиксирана хауба - сето тоа се детали кои ја прават оваа јакна функционална и правилен избор за вашето дете. СПЕЦИФИКАЦИЈА НА ПРОИЗВОДОТ:Детска зимска јакна за девојкисостав: 94% полиестер 6% еластинводоотпорна мембрана 8000 mm / 3000 mvpсинтетичко полнење - 100% полиестер.
Подетално

Icepeak Kobryn е зимска јакна за девојки. Таа е водоотпорна и многу топла, добро ќе функционира дури и во екстремни услови. Изработена е од двослојна ткаенина со водоотпорна мембрана од 8000 mm / 3000 mvp. Softshell е функционален материјал во кој ќе уживате при бројни активности на отворено. Лесната постава што дише е направена од полиестер и дава исклучителна топлина. Icepeak посветува посебно внимание на деталите. Подолг крој, внатрешни манжетни, џебови за загревање на рацете, фиксирана хауба - сето тоа се детали кои ја прават оваа јакна функционална и правилен избор за вашето дете.
СПЕЦИФИКАЦИЈА НА ПРОИЗВОДОТ:

 • Детска зимска јакна за девојки
 • состав: 94% полиестер 6% еластин
 • водоотпорна мембрана 8000 mm / 3000 mvp
 • синтетичко полнење - 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Outdoor
  Бренд ICEPEAK
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  62
  68
  74
  80
  86 9-12м
  92 18-24м
  98 2-3г.
  104 3-4г.
  110 4-5г.
  116 5-6г.
  122 6-7г.
  128 7-8г.
  134
  140 9-10г.
  146
  152 11-12г.
  158
  164 13-14г.
  170
  176 14-15г.
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Јакна 50008588I-689
  5.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  6.690 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна 50004501I-990
  5.512 ДЕН
  Заштеда 20%
  6.890 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Јакна 50008588I-220
  5.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  6.690 ДЕН
  Помош